Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie rozpoczął się 78. Tour de Pologne. Zawodnicy wystartowali z Placu Zamkowego (zdjęcia, wideo live)

W poniedziałek w Lublinie rozpoczął się 78. Tour de Pologne. Zawodnicy wystartowali pod godzinie 13 z Placu Zamkowego, a dzisiejszy etap zakończą w Chełmie. Do pokonania mają ponad 200 km.

Pierwszy etap przebiega trasą dość pagórkowatą — przez rozległe wzgórza, wśród dzikiej przyrody, typowej dla krajobrazu Lubelszczyzny. W poniedziałek kolarze przejadą łącznie ponad 200 km i pokonają około 1700 m przewyższenia.

Linię mety wyznaczono w pięknej scenerii, na placu w historycznym centrum Chełma. Kolarze finiszując, wjadą na półkilometrowy brukowany odcinek.

– Jak na pierwszy etap, będzie to odcinek trudny techniczne. Obejmuje niełatwe podjazdy i zjazdy, ale trudności rekompensują piękne krajobrazy – powiedział Czesław Lang.

Relacja na żywo – kliknij

W Lublinie rozpoczął się 78. Tour de Pologne. Zawodnicy wystartowali z Placu Zamkowego (zdjęcia, wideo live)

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Oglądając w TV ten wyścig zauważyłem iż szanowni redaktorzy się ostro pomylili, twierdząc iż jedna z premii znajduje się w Antolinie. To jest nie prawda, gdyż premia ta znajduje się w gm. Godziszów na drodze pomiędzy miejscowością Piłatka a skrzyżowaniem dojazdowym do tej miejscowości.
  Bardzo proszę przekazać tą informację do TVP szanowna redakcji lublin112.pl gdyż przez ten błąd gm. Modliborzyce wg tvp zwiększyła swoje posiadanie ziemskie .

 2. W Lublinie powinni jechać chodnikami. Ewentualnie DdRkami, ale takimi które nagle się gdzieś kończą bez możliwości dalszej jazdy i bez informacji o tym przed wjazdem na taką drogę donikąd.

 3. Blokowanie ulic in 3..2..1 komu to potrzebne pseudo kolaże blokujący drogi ;/

 4. Co to za wyścig? Czy aby na pewno kolarski? Na zdjęciach same auta, motocykliści, trochę gawiedzi na poboczu i reklamy totka.

 5. Zdjęcia aut a gdzie kolarze? Aha w telewizji.

 6. Zdjęcia samochodów jako relacja z wyścigu kolarskiego?

 7. Normalnie przegląd najnowszych marek aut 🙂

 8. Zainteresowanie jak widać na zdjęciach przeogromne, więcej ludzi pod placem zamkowym przebywa w każdy jeden zwykły dzień tygodnia, kiedy nie ma w bezsensownym terminie i o bezsensownej godzinie przez niemyślących urzędasów organizowanej wielkiej imprezy, która ma być ogromną promocją miasta.
  Właśnie widać, ludzie to byli albo w pracy, albo do pracy próbowali dojechać a ta szopka tyle ich interesowała co zeszłoroczny śnieg, ale promocja zacna.
  Ile pieniędzy podatników na to coś miasto wydało?

  • stawiam wszystkie swoje pieniądze, że większe pieniądze idą na kopaczy i niby sport narodowy w ogóle niż na wszystkie inne dyscypliny razem wzięte… tak więc jak następnym razem miasto będzie wystawiało telebimy na mecz otwarcia mecz o wszystko i mecz o honor zadaj sobie to pytanie raz jeszcze.

Z kraju