Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie ograniczona zostanie częstotliwość koszenia trawników. Ma to m.in. wpłynąć na jakość powietrza w mieście

W tym roku w wielu miejscach na terenie miasta rzadziej będzie można dostrzec ekipy koszące trawę. Zmniejszona zostanie również częstotliwość koszenia.

45 komentarzy

 1. jestem za
  jedno zastrzeżenie, a raczej dwa – trzeba robić dosiewki z roślin kwitnących, zakładać łąki, bo sama trawa kolorowo nie zakwitnie i owadom posłuży w sposób mizerny
  po drugie – należałoby odkaszać chociaż metr od krawężnika, żeby było widać, czy na drogę nie wychodzi jakieś zwierzę
  tyle w temacie

  • Tak.

  • Ewo, słuszne uwagi. To rozsądne stanowisko, ale w przypadku rządzących próżno oczekiwać rozsądku. Wszystko mają przykryć szczytne idee, a mieszkańcy niech sobie jakoś radzą.

 2. No to komary i kleszcze, bo jak już kasy nie ma na koszenie to wiadomo,hasła tylko brak „zostań w domu, nie zapalaj światła” ???

 3. Czyli bedzie jak zwykle syf w miescie…

  • Dużo musiało ścieków w Wiśle POpłynąć żeby ludzie zrozumieli gdzie peło tam dno ale jest coraz lepiej poparcie leci na pysk.

 4. Ja p… Będzie jak rok temu. Haszcze wchodzące na metr na rowerowkę, albo takie na 1,5 m wysokości, zasłaniające wyjazd na główną ulicę (przykładowo JPII)…

 5. Już rozumiem dlaczego w zimie strażnicy nie jeżdżą kontrolować tych co palą syfem w piecach… Jadąc sami by zanieczyszczali powietrze!!! Eureka!

 6. Ciekawe co za kretyn to wymyślił… Człowieku czy ty zdajesz sobie sprawę jak rozwiną siw kleszcze!!!! Idnityzm.

  • No, bo te kleszcze to się pchają drzwi i oknami, do domów włażą, ludzie we śnie zagryzają.

 7. He he , i znowu badyle będzie się miało dobrze , półtora metra i więcej , później się rozsieje i będzie jeszcze większe i gęstsze ……rozumiem gdyby rzeczywiście kosili rzadziej czysta trawę ale wszyscy pamiętamy ci rosło w mieście w ubiegłym roku ….

 8. Parę dni temu chwalono się że zakupili ciągniki no i jak to było w artykule mają latem służyć do koszenia a zimą do odśnieżania co prawda chińskie złomy kupili ale ciekawe po co skoro piszą o ograniczeniach w koszeniu, a zimą będą ograniczenia w odśnieżaniu

 9. Mam nadzieje ze w miejscach ograniczających widoczność będzie koszone !!???

 10. Brak kasy to trzeba ludziom kity wciskać.

Z kraju