W Lublinie odbędzie się protest przed placówką Straży Granicznej. „Stan wyjątkowej podłości-przerwijmy milczenie!”

We wtorek wieczorem przed placówką Straży Granicznej odbędzie się protest pod hasłem „Stan wyjątkowej podłości-przerwijmy milczenie!”. Ma on związek z ujawnieniem na terenie przygranicznym zwłok nielegalnych imigrantów.

We wtorek o godzinie 19 przed placówką Straży Granicznej w Lublinie odbędzie się zgromadzenie, którego organizatorami są Antyfaszystowski Lublin oraz 161LBN. Ma ono związek z ostatnimi wydarzeniami w rejonie przygranicznym, gdzie zostały ujawnione zwłoki imigrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Polski z Białorusi.

– W tym tygodniu na granicy doszło do kolejnej tragedii. W wyniku wychłodzenia, spowodowanego brakiem schronienia i fatalnymi warunkami pogodowymi, zmarły kolejne osoby. Rząd wprowadzając stan wyjątkowy na granicy naszego województwa, próbuje zatuszować swoje zbrodnie! Nie pozwólmy światu o nich zapomnieć. Przerwijmy milczenie! Uczcijmy pamięć o zmarłych osobach. Zabierzmy ze sobą znicze, banery, transparenty, kwiaty, by okazać wsparcie i szacunek dla osób uchodźczych oraz brak zgody na działania służb i rządzącej władzy! – informują organizatorzy wydarzenia.

W związku z wydarzeniami w rejonie granicy, nieznane osoby w nocy z niedzieli na poniedziałek umieściły na ścianie budynku dowództwa Wielonarodowej Brygady przy ulicy Radziszewskiego w Lublinie napis „4 zmarłych, wasza wina”. Zdjęcie zostało opublikowane na profilu na Facebooku 161LBN z komentarzem:

„Czwórka uchodźców zmarła wczoraj na polskiej granicy! Fatalne warunki pogodowe, brak schronienia i brutalność polskich służb doprowadziły do teagedii. Osoby uciekające ze zniszczonych i zdestabilizowanych przez zachód regionów umierają na skutek decyzji polskiego rządu, a ich śmierć przechodzi bez echa. Nie możemy pozwolić na milczenie! Wczoraj w nocy osoby aktywistyczne namalowały na lubelskiej bazie wojskowej przy ulicy Radziszewskiego krwawe ślady rąk i napis „4 Zmarłych Wasza Wina”. Działanie to miało na celu upamiętnić ofiary polskiego rządu i zaznaczyć, że w niszczeniu Bliskiego Wschodu brała udział również polska armia. Nie możemy przechodzić obojętnie wokół tragedii, która dzieje się na naszej granicy! Dalszy strach i brak działań przeciwko zbrodniczemu państwu oznaczają zgodę i przyzwolenie na dalsze tragedie. Słuszną odpowiedzią na te i kolejne ofiary jest jedynie- Zamiast minuty ciszy całe życie w walce!”

(fot. SG)

Zobacz również

49 komentarzy

  1. Adresy im się pomyliły 😀 ambasada Białorusi jest w Warszawie ul. Wiertniczej 58 😀 tam powinni się zjechać się autokarami z całej Polski i protestować. A autokary potrzebne, aby zaoferować pomoc, ze pojadą na Białoruś i tymi autokarami będą pomagać wozić uchodźców do hoteli na Białorusi i tam oraz na granicy będą opiekować się uchodźcami. Mocni w gębie a ruszyć się do pomocy to niełaska – typowe lewactwo, niech inni za nich wszystko zrobią.

  2. Wszystkich biorących udzuał w tym lewackim zgromadzeniu należy spisać z dowodu osobistego i podarować mu jednego emigranta łukaszenki oraz niech podpisze deklaracje, że jest za niego odpowiedzialy, ma mu zapewnić dach nad głową, ma go ubrać, wyżywić, pomóc znaleść pracę i asymilować się, a i jeszcze podzielić się żoną lub córką. Jak się nie wywiąże z obowiąsków, deportować obydwoje.

  3. Hrabia Monte Cristo

    WSZYSCY KTÓRZY WYSTĄPIĄ PRZECIWKO PAŃSTWU POLSKIEMU POWINNI BYĆ SĄDZENI JAK ZA ZDRADĘ PAŃSTWA!!!!

  4. Każdy kto będzie tam protestował niech weżmie sobie na przechowanie i da wikt i opierunek emigrantowi

  5. Do Izraela „antyfaszystom” prosimy sobie zapraszać. A chwila, ci „antyfaszyści” spowodowali swoim faszyzmem na Bliskim Wschodzie te fale migracyjne.

  6. ażdziw bierze skąd się tacy głupi ludize biorą, 21 wiek… a niektórzy sa coraz mniej rozumni

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!