W Lublinie odbędzie się G&G Auto Lublin Handball Cup 2021

Trzydniowe rozgrywki w ramach pierwszej edycji G&G Auto Lublin Handball Cup 2021, odbędą się w Lublinie. Impreza dedykowana jest zespołom w kategorii młodziczka. Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie to wpisze się w ogólnopolski sportowy kalendarz.

W piątek 27 sierpnia, w lubelskiej hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich, rozpocznie się „G&G Auto Lublin Handball Cup 2021” w kategorii młodziczek. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, hala ta jest bowiem legendą dla piłki ręcznej w Polsce. W tym miejscu rozpoczęła się historia najbardziej utytułowanego zespołu wielokrotnych Mistrzyń Polski.

Organizatorzy zaplanowali, że udział w wydarzeniu weźmie 8 zespołów. Wybrano system rozgrywek: każdy z każdym. Wszystkie mecze będą też transmitowane na żywo. Co ważne, impreza ta ma być organizowana cyklicznie. Jak wyjaśnia Waldemar Białowąs, Prezes Fundacji MKS Lublin, chodzi o stworzenie solidnej marki, aby zawodniczki, ich rodziny, kibice oraz wszystkie osoby z grona społeczności piłki ręcznej, mogły brać udział w wydarzeniu, które na stałe wpisze się w ogólnopolski sportowy kalendarz.

Całość organizuje Fundacja MKS Lublin, współorganizatorami są Lubelski Związek Piłki Ręcznej i klub MKS Lublin. Partnerami imprezy zostali: Lublin Miasto Inspiracji, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Lubelski Związek Piłki Ręcznej. Z kolei sponsorem tytularnym firma G&G Auto Lublin, czyli autoryzowany dealer samochodów marki Volkswagen, Audi i Seat.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Handball to twardy sport nie to co piłeczka kopana

  2. Zastanawiam się jak długo będzie istniał nasz piękny polski język.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi