W Lublinie odbędą się obchody 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej – PROGRAM

Społeczny Komitet Obchodów 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zaprasza do udziału w uroczystości upamiętniającej Ofiary narodowej tragedii.

Program uroczystości w dniu 10 kwietnia 2018 roku (wtorek):

godz. 16.30 – uroczystość na Placu Litewskim z zachowaniem ceremoniału wojskowego: złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin, odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej przez orkiestrę wojskową, powitanie uczestników uroczystości, odczytanie okolicznościowej odezwy Społecznego Komitetu Obchodów 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, odegranie okolicznościowego utworu przez Orkiestrę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie pod dyrekcją Pani Teresy Krasowskiej,

apel pamięci: odczytanie 96 nazwisk Ofiar katastrofy smoleńskiej przez dwójkę uczniów, radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, zapalenie 96 zniczy przez harcerzy z ZHP, ZHR, Zawiszaków oraz uczniów klas mundurowych z lubelskich szkół, salwa honorowa,
złożenie wspólnego wieńca przez przedstawicieli Społecznego Komitetu: Wojewodę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dowódcę Garnizonu Lublin, Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej, Przewodniczącego Regionu Środkowo – Wschodniego NSZZ „Solidarność” pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy na budynku klasztoru oo. Kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście 42, odegranie melodii „Cisza”.

godz. 17.30 – przejazd autobusem z Placu Litewskiego na ul. Gospodarczą 7.

godz. 18.00 – Msza św. w intencji Ofiar tragedii smoleńskiej, pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika, w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej 7 w Lublinie.

Po mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej na placu przy kościele MB Królowej Polski. Odegranie na trąbce melodii „Cisza”.

2018-04-06 11:37:24
(fot. lublin112.pl)

43 komentarze

 1. VIGO WŁADCA KARPAT

  Grubo…

 2. Gdzie samobiczowanie?

 3. Juz się do Lublina przenoszą powoli miesięcznice z Stolicy..!!

 4. po ile bilety na ten cyrk ?

  • A zapłaciłbyś chociaż 10gr? Myślę, że niedługo to oni będą płacić za udział, bo chyba nawet najbardziej zakute betony zrozumiały już, że to szopka. A dwa wybuchy na pokładzie to co najwyżej po fasolce ktoś miał.

 5. Niech tylko uważają na fontanny przy Litewskim z tym autobusem.
  Bo wpierw „śmiało, zmieścisz się”, a potem trzeba po takich sprzątać.

 6. Weźcie się do roboty bo robić ni ma komu, skończcie ten kabaret!! bawicie się politycznie tym… babcie i dziadki to łyknął ale młodzi już nie.

 7. Sprostowanie – odczytanie nazwisk 95 osób i 1 sprawcy – zapewne jego na początku…

 8. Małe przegięcie z tą szopką……ciekawe czy „prezes” będzie i kto za to wszystko zapłaci bo za darmo to nic nie ma (policjanci, żołnierze z amunicją i znicze )??? Moim zdaniem symboliczne powinno się to odbyć bez tej „pompy”

 9. pierwsza rocznica nie była tak hucznie obchodzona jak 8 …cos nie tak…ciszej troche zdałoby sie nad tymi trumnami

  • to nie komentuj, będzie ciszej

   • Panie konkretny…czyżby trzeci brat bliźniak Jarka? Zagorzały wyznawca i obrońca partii PiS. Pójdzie z transparentem. Idź pastować pantofle na odchody…oj obchody

    • Przy obchodach, depcze się odchody, to chyba normalne? Przy deptaniu wydziela się fetor, cóż, jakoś to przeżyjemy.

 10. Już się zaczęło, w Budapeszcie…

 11. do roboty próżniaki , nagrody złodzieje potrafią sobie przyznawać aby , te pieniądze im się należały , a innym już nie ? służba zdrowia , emeryci , hospicja , powinni najniższą krajową brać a wtedy motywacja by była dojna zmiana , ograbić tą Polskę z tego co zostało .

 12. To jest potrzebne choćby tylko po to, by wk…ć wszystkich cofniętych do komuny.

 13. Jap…..jeszce ich tu nie było….wyp….

 14. Czyli jak to było w końcu?? Brzoza w samolot, bomba termobaryczna czy samolot w brzozę…

 15. Normalnie ku..wa będę pierwszy

 16. Ale kacapskiej hołoty na tym portalu się produkuje. Nudno na łonecie?

 17. Niektórych miesięcznice nudzą, innych denerwują doprowadzając do szewskiej pasji, ale ważne, że się komuś chce trzepać z kasy białe kołnierzyki, że fałszywe faktury są wytrącane z obiegu. Wreszcie widać poważne inwestycje na wschód od Wisły co daje pracę licznym przedsiębiorcom. Na machlojkach dorabiają się nieliczni i ich krzyk nie przezwycięży milczącego poparcia większości.

  • Co ty mówisz? No chyba ze cytujesz prasę i tv…bo raczej nie pracujesz skoro tak uważasz. Jakie inwestycje . Bierz transparent i idź na te defiladę, bo już nic ci nie pomoże

 18. a popcorn będzie ??

 19. Słychać wycie znakomicie

 20. Ciekawe czy madki z dziećmi pójdą na te odchody. A powinny pójść w podzięce za dar 500+. Żeby ładnie miasto w telewizji wypadło…i żeby się dalej śmieli z zacofanego wschodu zakochanego w PiS-ie

  • Zacofani? Czyli ci, co by chcieli czas z przed wyborów przywrócić? Cała Polska się z was śmieje peowskie Qrwy i złodzieje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)