W Lublinie drukują i dostarczają bezpłatne przyłbice dla szpitali i samorządów (zdjęcia, wideo)

Fundacja VCC z Lublina, która na co dzień zajmuje się certyfikacją kwalifikacji przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Drukarze dla szpitali”. Dzięki posiadanemu własnemu parkowi technologicznemu wyposażonemu w drukarki 3D aktywnie zaangażowała się w pomoc dla personelu medycznego walczącego na pierwszym froncie z koronawirusem.

Fundacja rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych, które oprócz rękawic czy maseczek, stanowią podstawowe zabezpieczenie personelu medycznego.

– Przyłbice drukujemy na własnych drukarkach 3D. Na co dzień sprzęt jest wykorzystywany do szkoleń oraz egzaminów z kwalifikacji. Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D, która została włączona przez Ministra Cyfryzacji do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, a której Fundacja jest autorem i jedyną instytucja certyfikującą w Polsce posiadającą uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji – mówi Radosław Panas, Prezes Zarządu.

Obecnie w siedzibie Fundacji VCC przez 24 godziny na dobę pracuje sprzęt drukujący przyłbice. W pracę angażuje się wielu pracowników firmy. Przygotowują około 80 szt. sprzętu ochronnego na dobę.

Do tej pory kompletny sprzęt został dostarczony już do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu, Starostwa w Tomaszowie Lubelskim, Starostwa we Włocławku oraz Piotrkowie Trybunalskim z przeznaczeniem dla tamtejszych szpitali. W ostatnich dniach przyłbice otrzymał także Urzędu Dzielnicy Włochy, gdzie przekazany sprzęt odebrał burmistrz dzielnicy Pan Sebastian Piliński. W przygotowaniu są kolejne partie, które także zasilą wyposażenie placówek medycznych na Lubelszczyźnie oraz w innych regionach kraju.

 

(fot. wideo nadesłane)

Zobacz również

2 komentarze

 1. rząd powinin sie tym zajmować
  a tymczaem rzad zajmuje sie wyborami
  *** PiS

 2. z jednej strony pomagają, z drugiej szykują się do zwolnień pracowników – zatrzymać socjal i ratować przemysł i miejsca pracy, to powinny być teraz podstawowe działania rządu….. no ale socjal będący kiełbasą wyborczą jest wart poświęcenia rynku pracy….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7699zł 0.62%
  • GBP 5.1002zł -0.2%
  • EUR 4.5473zł -0.02%
  • CHF 4.2291zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL