Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie będą protestować przeciwko wycince drzew w Bieszczadach

We wtorek w Lublinie odbędzie się protest zorganizowany pod hasłem „Nie oddamy Bieszczad piłom”. Pikieta odbędzie się przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Jak informują organizatorzy, protest to oddolna akcja społeczna wypływająca z niezgody na to, jak Lasy Państwowe traktują najcenniejszy górski las w Polsce – Puszczę Karpacką. Stare lasy Bieszczad i Pogórza Przemyskiego wciąż nie są odpowiednio chronione. Co roku pod piłami padają tysiące wiekowych drzew, nie sadzonych ręką ludzką.

Powstają kolejne kilometry dróg służących do zwózki drewna, niszcząc górskie zbocza. Społecznicy i naukowcy od lat apelują o ograniczenie wyrębów, ale Lasy Państwowe pozostają głuche na ten głos.

– 29 września cała Polska przypomni Lasom Państwowym o konieczności ochrony Puszczy Karpackiej. W każdej z 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych zostanie złożone pismo w tej sprawie, w każdym z tych miejsc odbędzie się obywatelski protest. Bo los Puszczy Karpackiej powinien leżeć na sercu nam wszystkim – od Szczecina do Krosna, od Białegostoku, po Wrocław. Drugiego takiego lasu już w Polsce nie mamy – informuje Michał Wolny.

O godzinie 14.00 rozpocznie się pikieta przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przy ul. Czechowskiej 4.

– W czasie akcji wspólnie przedstawimy nasze postulaty oraz wręczymy dyrekcji Lasów Państwowych list z postulatami dotyczącymi ochrony najcenniejszych lasów Bieszczad i Pogórza Przemyskiego – dodaje Michał Wolny.

(fot. nadesłane)

30 komentarzy

  1. Całe życie tak się robiło i robi do szkoły nie chodziłeś.