Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie będą protestować przeciwko ludobójstwu w Palestynie

Dzisiaj o godzinie 17.00 pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się protest przeciwko ludobójstwu i okupacji Palestyny. Organizatorzy wydarzenia skierowali do Rektora UMCS list otwarty.

– Jako kolektyw osób studenckich “UMCS dla Palestyny” napisaliśmy list otwarty do Rektora UMCS dr hab. prof. Radosława Dobrowolskiego w sprawie ludobójstwa w Palestynie, który wraz z aktualną listą podpisów (ok. 250) złożymy w Rektoracie w czwartek. Następnie dziś o godzinie 17.00, pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się protest Akademia dla Palestyny, ogólnopolski protest przeciwko ludobójstwu i okupacji Palestyny – poinformowali nas organizatorzy wydarzenia.

Jak wyjaśniają inicjatorzy protestu, chcą stanąć razem, aby wyrazić sprzeciw wobec ludobójstwa Palestyńczyków oraz wesprzeć kolegów i koleżanki z innych miast, protestujących na swoich uniwersytetach dla wolnej Palestyny. O tej samej godzinie protesty pod tym samym hasłem odbędą się w: Warszawie, Krakowie, Toruniu, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Bielsku-Białej i Łodzi.

Zbierane są również podpisy pod listem otwartym do Rektora UMCS

– Od Rektora UMCS domagamy się  publicznego, stanowczego i jednoznacznego potępienia ataku Izraela na Strefę Gazy oraz okupacji Palestyny, natychmiastowego zerwania współpracy z izraelskimi instytucjami akademickimi, ośrodkami badawczymi i innymi organizacjami i firmami, udostępnienia informacji o tym, z jakimi podmiotami tego typu UMCS prowadzi współpracę i w jakim zakresie, bojkotu izraelskich instytucji na szczeblu krajowym i międzynarodowym do czasu zakończenia okupacji Palestyny, uznania prawa Palestyńczyków do równości i samostanowienia oraz uznania prawa do powrotu dla palestyńskich uchodźców – wyliczają organizatorzy zgromadzenia.

32 komentarze

 1. Chyba już w Polsce wszystkie problemy załatwione, żeby protestować w imieniu oddalonych o tysiące kilometrów innych nacji…

 2. Chyba protest powinien byc ze Palestyna zaatajowała Izrael wzięła duzo zakładników duzo zabiła i przy pomocy Iranu ,Libanu i innych sasiednich krajów atakują wciąz rakietami i dronami !!!!

  • Miejscowemu premierowi groziła odsiadka więc nagle granica najlepiej strzeżona na świecie została przerwana i porwano zakładników przez Isis czyli organizację stworzoną przez USA bo zawsze muszą być wrogowie żeby było z kim walczyć. Isis oczywiście nie chce oddać zakładników więc można śmiało mordować kobiety i dzieci wyburzając im domy i kradnąc ziemię jak zawsze.

   • Widze że trolle robią już stosowny „podkład” pod w/w imprezę. Zabrakło jeszcze amerykańskiej stonki ziemniaczanej zrzucanej na polskie uprawy.

 3. To niedobra jest

 4. Ale co to ma do problemów Polek i Polaków?

 5. A co mają robić Żydzi jak ci bojownicy a właściwie terroryści najpierw na nich napadli, porwali zakładników a teraz cowają się za i wśród swojej ludności cywilnej? Szczególnie gdy ci cywile popierają Hezbollach i udzielają im pomocy ze świadomością, że grozi to im śmiercią. Sytuacja wygląda tak jakby powstańcy warszawscy chowali się wśród cywili. A oni robili wszystko by cywili nie narażać. By była to walka między żołnierzami.

 6. Brawo, popieram!

 7. Niedlugo ZSRR bedzie lublin popierac juz swieto uchodzcy wymyslilscie zaatakowany Israel jest winny brawo zacofanie

 8. Może bym i poparł ten protest ale nie wiem kto jest organizatorem. Jakieś osoby studenckie.

 9. no właśnie niech mają pretensje a nie pierdołami się zajmują….

 10. Jako narodowi wybranemu przez Boga wolno im wszystko z czasem wybiją nas wszystkich nie wybranych.Widać że są bardzo skuteczni Rosjanie i Ukraińcy mogą się od nich uczyć

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport