W lasach pojawią się tysiące fotopułapek. Za śmiecenie mają być wyższe kary i obowiązek sprzątania lasu

Sądy oprócz 10-krotnie wyższych grzywien mają skazywać wandali na sprzątanie lasu. Taka zmiana przepisów ma na celu walkę z osobami, które śmiecą w lasach. W ich wyłapywaniu pomocne mają być fotopułapki oraz drony i kamery termowizyjne.

34 komentarze

 1. Większość złapanych ludzi którzy zasmiecali lasy było z miasta.

  • Ze wsi wywozi co 3 Ci mieszkaniec. W miastach kontener jest podstawiany pod sam blok.

 2. Największe śmieciarze jędzą w maku widać po opakowaniach porozrzucanych wszędzie.

 3. Zaśmiecone lasy budzą we mnie odrazę do ludzi to czyniących, ale gdy pomyślę jakie filmiki będą w ręku leśników, to mam mieszane uczucia. Jak pójść na romantyczny spacer do lasu?

 4. I weź sie teraz grzybiarzu spokojnie wysraj

 5. Powinno się wprowadzić jednolitą opłatę śmieciową od osoby opłacaną po numerze pesel jak prawdziwy podatek, a nie ukryty jak dziś. Nie ważne wtedy czy mieszka w wynajmowanym mieszkaniu w mieście czy u rodziców na wsi, ale by płacił jak każdy. Za dzieci do lat 18 koszta ponosić powinni rodzice.

  • „Powinno się wprowadzić jednolitą opłatę śmieciową od osoby opłacaną po numerze pesel jak prawdziwy podatek, a nie ukryty jak dziś.”
   Coś to zmieni?

   • rolnik co nieznalazł żony

    Moim zdaniem tak. Ukróci zgłoszenia 1 osoby a mieszka 5, przy czym i tak są nie zgłoszone u siebie bo nie mieszkają a w wynajmowanym mieszkaniu przy przekonaniu ze nie trzeba bo on tu tylko sypia… Ale prawdziwym problemem są godziny i sposób pracy punktów zbiórki odpadów i ich grymaszenie to przyjmiemy a tego nie… te śmieci są niekompletne. Najlepszy przykład był jak była zbiórka odpadów w górze puławskiej i mieszkańcy przywieźli im… odpady. A co mieli do lasu je wywieść ?

 6. Bardziej mi to wygląda na podglądanie Bułgarek, czy podczas pracy obowiązkowo są w maseczkach xD

  • Możesz to nazywać jak chcesz, nawet „maseczka”.
   Ważna, że działa zdecydowanie lepiej niż te stosowane przeciwko COVID-19… 🙂

 7. Jak najbardziej jestem przeciwko zaśmiecaniu lasów, ale ta sprawa ma drugie dno. Rząd szykuje się już na drugą falę koronawirusa i pewnie wprowadzi zakazy jakie miały miejsce na wiosnę, a co za tym idzie lasy państwowe zostaną zamknięte dla wszystkich. Zwiększenie ilości fotopułapek będzie działaniem prewencyjnym na krnąbrnych i nieposłusznych, którzy nie przestaną chodzić do lasów na spacery. A wtedy fotka i delikwenta za fraki przed sąd i kara. Nagłaśnianie nielegalnych składów śmieci w lasach to nic innego jak podpuszczanie ludzi, aby było przyzwolenie społeczne na zwiększenie kar, a jeśli ludzie tego chcą to rząd to zrobi dla obywateli i będzie to kolejny sukces Morawieckiego i spółki, będą nagrody i premie. A społeczeństwo zaspane nawet nie zauważy że same na siebie bata ukręciło.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!