690 680 960

W Krasnymstawie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP (zdjęcia, wyniki)

25 września 2022 r. na Stadionie Miejskim w Krasnymstawie przeprowadzone zostały Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach udział wzięło 40 drużyn, w tym 22 drużyny męskie i 18 kobiecych.

Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP, którą powołał Lubelski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Grzegorz Alinowski. Na sędziego głównego zawodów wyznaczony został st. kpt. Grzegorz Tymoszuk z Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej.

Zawody rozgrywano w konkurencjach: ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz musztra. Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach była następująca:

Ćwiczenie bojowe grupa C:
KDP Domaszewnica,
KDP Krzewica,
KDP Koczergi.

Ćwiczenie Bojowe grupa A:
OSP Krzywe,
OSP Domaszewnica,
OSP Wola Przybysławska.

Sztafeta Pożarnicza 7×50 m z przeszkodami kategoria C:
KDP Krzewica,
KDP Koczergi,
KDP Batorz.

Sztafeta Pożarnicza 7×50 m z przeszkodami kategoria A:
OSP Wola Przybysławska,
OSP Karwów,
OSP Domaszewnica.

Klasyfikacja generalna kategoria C kobiety:
KDP Krzewica,
KDP Domaszewnica,
KDP Koczergi

Klasyfikacja generalna grupa A :
OSP Wola Przybysławska.
OSP Karwów,
OSP Domaszewnica.

Najlepiej wykonana musztra – kategoria C:
KDP Pilaszkowice Bazar

Najlepiej wykonana musztra – kategoria A:
OSP Krzewica

Podczas uroczystego zakończenia Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych wręczono nagrody, puchary, dyplomy oraz medale.

(fot. st. asp. Tomasz Stachyra)

6 komentarzy

 1. Nooo… jak mają takich chwackich strażaków (płci obojga i byle jakiej), to żaden pożar nie będzie straszny ani nawet PILNY.

 2. A słynny na cało gminę Konopnicę Pawlin podwinoł ogon niech otworzą lepiej myjnie samochodową to im wychodzi najlepiej

 3. Przyszli już na forum naczelne zrzędy. Ćwiczą – źle, nie ćwiczą – źle. Jak siedzi młodzież pod blokami i pije alkohol to też dobrze, czy raczej źle?
  You Zef jak Ci nie daj Boże coś będzie pochłaniał to nie wołaj o pomoc straży czy ratowników. Sam dasz radę zuchu.

 4. OSP to największa pozarządowa organizacja. Niestety politycy zaczynają w niej coraz bardziej mieszać. Ciągle nowe obowiązki, szkolenia, badania lekarskie niczym na kosmonautę sprawia, że straż ochotnicza jest ochotnicza tylko z nazwy. Chęci młodych ludzi już przed wstąpieniem do OSP są studzone wymaganiami. Doprowadzi to do tego, że niebawem jednostki spoza ksrg zaczną się rozwiązywać a i tym w systemie trudno będzie utrzymywać.

 5. Zawody wojewódzkie a sędziowania jest ukartowane jak w większości gminnych zawodów .w trakcie konkurencji machają się czerwone chorągiewki a na końcu okazuje się ze nie są przyznane punkty karne już nie mówi się o systemie pomiarowym i rozkojarzonych sędziach czasowych ze stoperami którzy wyciągali średnia z różnicą prawie dwóch sekund i wypaczaniu wyników w ten sposób krzywdząc kilka drożyn przez błędy popełniane przez sędziow.Mam tylko nadzie ze zawody krajowe będą już przeprowadzone przez sędziów którzy będą dobrze wyszkoleni i będą obiektywnie patzyli na wszystkie szczegóły i skupieni na 100procent tak jak i zawodnicy którzy stają na linii startu i niekiedy poświęcają sporo czasu na teeningi

 6. w Konopnicy to wiadomo kto wygra ale w Krasnystawie to już nie da rady są lepsi ale winien kto sędzia hi hi żal

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas