Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

W Kraśniku zbudują nowoczesną porodówkę. Prace ruszą jeszcze w tym roku (zdjęcia)

Jeszcze niedawno planowano likwidację tego oddziału, teraz wiadomo już, że porodówka w Kraśniku pozostanie. Co więcej będzie znacznie nowocześniejsza, a przebywające w niej kobiety, mają mieć zapewnione znacznie lepsze warunki.

Szpital w Kraśniku przygotowuje się do dużej, gdyż wartej 31,6 mln złotych inwestycji. Za dwa miesiące w placówce rozpocznie się budowa nowej siedziby dla oddziału ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego. Wczoraj nastąpiło oficjalne przekazanie terenu pod budowę.

Plany budowy nowej porodówki są zaskoczeniem, gdyż jeszcze w ubiegłym roku planowano likwidację oddziału. Powodów było kilka, chodzi głównie o zbyt małą liczbę odbieranych porodów, a także brak możliwości zrealizowania najpilniejszych potrzeb remontowo-inwestycyjnych. Teraz już wiadomo, że mieszkanki powiatu nie będą musiały rodzić w innych szpitalach.

– To historyczna chwila, a także największa inwestycja na terenie powiatu kraśnickiego. Zapewni ona najważniejsze potrzeby najmłodszych mieszkańców – mówi starosta kraśnicki Andrzej Rolla, dodając, iż ma nadzieję, że liczba porodów na nowym oddziale będzie wynosiła ponad 400 rocznie, a jednocześnie wzrośnie liczba mieszkańców powiatu kraśnickiego.

Umowę na realizację inwestycji szpital zawarł z firmą Erbud. Plany zakładają budowę nowoczesnego, trzykondygnacyjnego pawilonu, do którego zostaną przeniesione oba oddziały. Nowoczesne centrum opieki okołoporodowej i ginekologii ma się stać wizytówką powiatu kraśnickiego. Na realizację zadania powiat otrzymał 25,5 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Obecnie trwa przygotowywanie projektu oraz kompletowanie niezbędnej dokumentacji. Prace związane z budową mają ruszyć w październiku i potrwać do końca kwietnia 2023 roku. Liczba łóżek na oddziale pozostanie taka sama, jednak znacząco zwiększony zostanie komfort dla ciężarnych oraz matek z dziećmi. Dodatkowo oddział ma zostać wyposażony w nowoczesny sprzęt.

W Kraśniku zbudują nowoczesną porodówkę. Prace ruszą jeszcze w tym roku (zdjęcia)

W Kraśniku zbudują nowoczesną porodówkę. Prace ruszą jeszcze w tym roku (zdjęcia)

W Kraśniku zbudują nowoczesną porodówkę. Prace ruszą jeszcze w tym roku (zdjęcia)

(fot. Powiat Kraśnicki)

7 komentarzy

 1. .......................,

  Niemożliwe- to na pewno chodzi o ten sam Kraśnik ? 🙂

  • Tomasz nie PiS-owiec.

   Tak chodzi o ten sam Kraśnik. PSL nie wiedział co z tym zrobić a mieli rządy przez kilkanaście lat w tym na najwyższym szczeblu przez lat 8 i POlegli z Tuskiem. Wystarczyło 2 lata rządu PiS w powiecie i jednak można? Jak widać PiS jest dla Polski jedyną szansą i nadzieją na piękny rozwój. oczywiście przy takim nawale prac i PiS popełnia błędy, ale radzi sobie nadspodiewanie dobrze.

 2. Najnowocześniejszy sprzęt nie pomoże jeśli personel będzie chamski.

  • Mniej mało interesuje chamski lekarz. Byle znał się na rzeczy i dobrze mnie leczył. te kilka minut gburstwa zniosę.

 3. Może w końcu kobiety po porodzie nie będą tak szybko umierały.
  A jak to wszystko zarządzane skoro WiFi i 5G jest w Kraśniku zakazane?

 4. A kiedy robią stos na palenie wiedźm i czarnoksiężników XD
  czy już średniowiecze wyszło z kraśnika

Z kraju

Sport