W kominiarkach i z siekierą przyjechali na posesję. Żądali zwrotu pieniędzy (zdjęcia)

Ubrani w kominiarki przyjechali na jedną z posesji w gminie Spiczyn i zażądali od znajdującego się tam mężczyzny zwrotu pieniędzy. Jeszcze tego samego dnia zniszczyli znajdujące się na posesji samochody i wybili szyby w oknach domu.

W miniony piątek na jednej z posesji w gminie Spiczyn pojawiło się trzech mężczyzn w kominiarkach. Za pomocą siekiery chcieli zastraszyć znajdującego się tam 37-latka i zażądali zwrotu pieniędzy. Co więcej tego samego dnia pojawili się ponownie i używając pałek i kijów wybili szyby i lampy w pięciu pojazdach znajdujących się na ternie działki. Dodatkowo wybili szyby w oknach i zniszczyli drzwi do domu właściciela posesji. Gdy odjeżdżali, zagrozili, że następnego dnia przyjadą w dużo większej grupie.

O całym zajściu zostali powiadomieni policjanci z Łęcznej. Mundurowi z różnych pionów łęczyńskiej jednostki ustalili i zatrzymali sprawców zajścia. Co więcej, w trakcie przeszukania domu jednego z nich kryminalni ujawnili blisko 900 gramów marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy. Poza tym u jednego ze sprawców kryminalni zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar i środków karnych.

Wczoraj decyzją sądu 21, 23 i 29-latek trafili do tymczasowego aresztu. Mężczyźni odpowiedzą za zadawanie ciosów siekierą w celu wymuszenia wierzytelności, udział w pobiciu przy użyciu pałki oraz zniszczenie mienia o łącznej wartości ponad 8 tys. zł.

Odpowiedzialności również nie uniknie 23-letni mieszkaniec gminy Niemce, u którego mundurowi ujawnili znaczną ilość środków odurzających.

(fot. Policja Łęczna)

50 komentarzy

 1. Szukam wentylatora;) o odbioru dycha na pół.

 2. – ciekawe ile razy dłużnik był upominany (pożyczyłeś oddaj… – kara musi być)
  – z jednej strony komu miał oddać skoro byli w kominiarkach to nie wiedział komu oddaje 🙂
  – wyjdą jeszcze bardziej wściekli i dopiero narobi się bigosu

 3. Dlaczego zakładacie że „dłużnik” (jak nazywacie człowieka który został zaatakowany) jest cokolwiek komukolwiek winien? Wpada wam na posesje banda typów w kominiarkach i atakuje kogo popadnie bo po narkotykach każdy wydaje się winny a przy okazji niszczy dom innym mieszkańcom bez słowa czego żąda. I nie, to nie jest prawda, że jak wyjdą to ….bo tak się składa, że część siedzi a część już jest na wolności, a jeszcze inni prawdopodobnie z racji wykonywanego zawodu nigdy nie zostaną zatrzymani i nikt nic nie udowodni kto wie…a niewinni niczemu ludzie boją się o swoją rodzinę i dobytek. Tak działają służby w Polsce i oby żadnego z was to nie spotkało…

 4. Polska policja i polskie prawo. Złodziej jest na wolności i podlega ochronie a domagający się zwrotu należności staje się przestępcą!!!!! Żałosne!!!! Gdzie byli stróże prawa i prawo jak bandyta okradał …. Teraz policja 0ochrania bandytę.

  • To nie ten rodzaj sprawy tylko w taki sposób jest przedstawiony żebys myślał że tak jest…

 5. Pójdą siedzieć na długie lata i słusznie … za napad na dom grozi 15 lat przeważnie sądy wydają bliżej tej górnej granicy kary dla przykładu dla innym … wyjdą z pierdla nikt już ich nie będzie szanować i będą dostawać po ryju… jedeni się później zachlają na śmierć drudzy założą sznurek sobie na łeb i taka ich czeka przyszłość za tą głupotę …

 6. no i dobrze niech sie wezma za robote normalna a nie za handel i gangsterke . brawo policja aby tak dalej …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”