690 680 960

W Kazimierzu Dolnym od lat występuje problem nagabywania turystów przez „wróżki”. Prawo jest tu bezsilne (zdjęcia)

Będąc w Kazimierzu Dolnym można natknąć się na rynku na osoby pochodzenia romskiego proponujące „wróżby”. Problem ten znany jest od lat, niestety polskie prawo w tej materii jest bezsilne. O sprawę zapytaliśmy tamtejszy Urząd Miasta.

45 komentarzy

 1. Ja zawsze korzystam i zawsze mi się sprawdzają wróżby. Warto te 50zł raz na jakiś czas poznać, żeby wiedzieć co cie czeka. Pozdrowienia dla Pani Roksany.

 2. Sztucznie kreowany problem

  Wróżby w Kazimierzu to tradycja, jak sięgam pamięcią to zawsze były na rynku Cyganki które wróżyły. Czasem jest śmiesznie, kto chce korzysta kto nie to nie korzysta. Kazimierz bez wróżb, uważam że by stracił…jednak są częścią miasta. A problem jest w ludziach którym wszystko przeszkadza brak poczucia humoru ogólnie buce. Nigdy mi się nie zdarzyło jakieś natarczywe zachowanie jeśli nie chce to dziękuję za usługę i tyle.

  • Dostałeś paragon od takiej usługi? Jeśli nie to US powinien ścigać owe wróżki. I niby policja nie ma nic do powiedzenia? Prowadzenie działalności usługowej bez odprowadzania podatku. Co na to izba skarbowa?

 3. Art. 286
  § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 4. Żdżerba_i_yońzki

  Pokaż mi swój dowód a powiem ci kim jesteś, a poza tym to ***** ***.

 5. Jeśli ja dziękuję za to co ona tam mówi a ta idzie za .na i pierd…li przez pół kilometra to chyba mogę się wkurzyć nie.

 6. Prawo jest bezsilne także dla zbierających kolejne zakazy prowadzenia pojazdów.

 7. Czegoś nie rozumiem: w Warszawie na Żoliborzu pojawienie się na pewnej ulicy powoduje natychmiastową reakcję Policji a w Kazimierzu Policja nie może bo godzi to w prawa obywatelskie? WTF?

  • Panie zobacz sobie na filmach jak wczoraj policja rozbiła tłumy w Brukseli. Toż samo powinni zrobić tu, no ale przecież to w Polsce łamie sie praworządność

 8. A ja zawsze mam przygotowane kilka banknotów po 50 PLN , sam drukuję tylko zmieniam napis i zamiast Kazimierz III Wielki ja umieszczam napis *** pis i powiem wam że jeszcze żadna „wróżka” się nie pokapowała czy to właśnie w Kazimierzu czy też w Lublinie. A co za tym idzie dedukcja jest prosta skoro nie pokapowała się że banknot jest fałszywy to i wróżba jest fałszywa.

  • Doktor habilitowany

   Czytaj i oglądaj dalej niemieckie media, pompują januszom i grarzynom szambo do mózgów i później takie efekty że głosujecie na kryminalistów. Na ale naszczęście są jeszcze inteligentni i wykształceni ludzie którzy potrafili wybrać najlepszego Prezydenta Polski w historii.

 9. Lepiej niech drogę zrobia nad Wisłą do dojazdu do.promu nie ma wyrwy aby zuzel sypia a krakowska kocie lby …gdzie pieni..adze z parkingow idą i turystów?

 10. dziura na dziurze w stronę promu asfalt może wkoncu połóżcie kolo Wisła skoro krakowska zabytek

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej