Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy dostarczyli płyny do dezynfekcji oraz maseczki ochronne do parafii różnych wyznań (zdjęcia)

Strażacy w całym regionie przez ostatnie kilka dni dostarczali do parafii różnych wyznań środki ochrony w postaci maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych. Wszystko w ramach walki z epidemią koronawirusa i akcji „Bezpieczna Wielkanoc”.

Strażacy z PSP oraz OSP w całym województwie lubelskim prowadzili przed świętami akcję dystrybucji środków ochrony indywidualnej, m.in. maseczek ochronnych oraz płynów do dezynfekcji, do kościołów i związków wyznaniowych w regionie.

Następnie środki te po dotarciu do parafii przekazane zostaną parafianom. Maseczki i płyny do dezynfekcji trafiły do woj. lubelskiego w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Bezpieczna Wielkanoc”. Do każdej wspólnoty wiernych trafiło od tysiąca do kilkunastu tysięcy sztuk maseczek.

Zamojscy strażacy PSP wspólnie ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych dostarczyli do 57 związków wyznaniowych 17800 maseczek ochronnych oraz 890 litrów płynu do dezynfekcji rąk, z przeznaczeniem dla wiernych w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi. Z kolei na terenie powiatu hrubieszowskiego dostarczono do parafii różnych wyznań 66 tysięcy sztuk maseczek ochronnych oraz 330 litrów płynu do dezynfekcji, chełmscy strażacy zaś rozwieźli łącznie 146 tys. maseczek i ponad 700 litrów płynów do dezynfekcji.

Do parafii katolickich i innych związków wyznaniowych funkcjonujących na terenie powiatu biłgorajskiego rozwieziono łącznie 106 tysięcy maseczek ochronnych oraz 530 litrów płynu dezynfekcyjnego. Na terenie powiatu świdnickiego rozdysponowanych zostało ponad 70 tys. maseczek i 350 litrów płynu do dezynfekcji rąk. Na terenie powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska dostarczono środki w ilości 175 tys. maseczek oraz 875 litrów płynu do dezynfekcji. Maseczki oraz płyn dezynfekcyjny otrzymały również parafia prawosławna w Tomaszowie Lubelskim i parafia greckokatolicka w Hrebennem. Na terenie powiatu tomaszowskiego przekazano blisko 86 tysięcy maseczek ochronnych oraz 450 litrów płynu dezynfekującego.

(fot. PSP)

15 komentarzy

 1. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Normalne jaja… kolonia polin.

  • przetłumacz na polski

   • Lubliniak™®©

    Tłumacze, boś człek nie kumaty. Polska jobecnie est kolonią, czy też terytorium zależnym Watykanu

    • To chyba i Moskwy i Izraela też? A czy dostarczyli ateistom, tzn. tym, którzy WIERZĄ że Boga nie ma?

     • do izraela to nie za bedzo widze zwiazki ale za za falerndą tym od podsłuchów sowy stało FSB wiec ruska kolonia to juz tak

  • Przygłupowo

   • Myśliciel czy tam Myśliwy...

    Tak, to co się dzieje to przygłupowo. Zamiast ustawić te rzeczy aby człowiek mógł normalnie udać się do lekarza czy urzędu, to jednak przekazuje się takie środki do wspólnot ideologicznych.

 2. A teraz podaje ogłoszenia w niezwykle atrakcyjnych cenach dostępne są…

 3. a po domach będą rozwozić? chętnie przygarnęłabym kilka pudełek i buteleczek…

 4. A wystarczyło zamknąć kościoły. To zapewniłoby największe bezpieczeństwo.

 5. Cos tu jest nie tak. To chyba bogaty powinien dawac biednemu a nie biedny bogatemu?

 6. A strażacy z maseczką pod nosem a nie na nosie.

 7. na jhu ten spirytus jak wszyscy w kosciele bez maseczek łacznie z ksiedzem