W jedno miejsce na pociąg i autobus. W Świdniku rusza budowa dworca przesiadkowego (wizualizacje)

W Świdniku powstanie węzeł przesiadkowy wyposażony m.in. w toalety dla podróżnych, plac manewrowy dla autobusów oraz stanowiska odjazdowe z wiatami dla pasażerów. Kierowców czeka kilka miesięcy utrudnień w ruchu.

W przyszłym tygodniu w Świdniku rozpocznie się budowa dworca przesiadkowego i stanowisk dla autobusów. Powstanie on obok stacji kolejowej Świdnik – Miasto, w rejonie al. Lotników Polskich oraz ul. Struga i Kolejowej. Dzięki inwestycji uporządkowane zostaną kwestie związane z komunikacją na terenie miasta. Obecnie bowiem, z powodu braku tego typu obiektu, autobusy czy też busy odjeżdżają z różnych miejsc, a kierowcy oczekują w pojazdach na rozpoczęcie kursu.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwszy z nich został już wykonany. Chodzi o przebudowę fragmentu ul. Okulickiego do ul. Wyspiańskiego a także budowę ścieżki rowerowej i chodnika przy ul. Targowej. Traktem rowerowym połączono też ul. Okulickiego z al. Lotników Polskich. Teraz, w ramach kolejnego etapu prac, powstanie węzeł przesiadkowy wyposażony m.in. w toalety dla podróżnych, plac manewrowy dla autobusów oraz stanowiska odjazdowe z wiatami dla pasażerów.

Prace obejmą też infrastrukturę drogową. Zbudowana zostanie ulica Klubowa, która połączy ul. Struga z Kolejową, przebudowane mają być dwa skrzyżowania u zbiegu al. Lotników Polskich z ul. Struga i Klubową, powstanie również ścieżka rowerowa. Dworzec powstanie w ramach projektu „Mobilny LOF”. Prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Kierowcy oraz piesi muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Ulice Struga i Kolejowa zostaną zamknięte dla pojazdów, z kolei na al. Lotników Polskich jezdnia będzie zwężona. Objazd do dworca kolejowego wytyczony został przez ul. Orzeszkowej.

(fot. UM Świdnik)

17 komentarzy

 1. Że też wszystkim się chce pisać te nędzne komentarze że hamburg że wrony zawracają… Lepiej żeby miasto wyglądało jak koło PKP w Lublinie albo PKS z tą całą lubartowska. Pięknie miasto rozwinięte wizytówka ze aby przyjezdnym pokazywać. Ale jakie miasto tacy ludzie – dno…!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”