W jedno miejsce na pociąg i autobus. W Świdniku rusza budowa dworca przesiadkowego (wizualizacje)

W Świdniku powstanie węzeł przesiadkowy wyposażony m.in. w toalety dla podróżnych, plac manewrowy dla autobusów oraz stanowiska odjazdowe z wiatami dla pasażerów. Kierowców czeka kilka miesięcy utrudnień w ruchu.

W przyszłym tygodniu w Świdniku rozpocznie się budowa dworca przesiadkowego i stanowisk dla autobusów. Powstanie on obok stacji kolejowej Świdnik – Miasto, w rejonie al. Lotników Polskich oraz ul. Struga i Kolejowej. Dzięki inwestycji uporządkowane zostaną kwestie związane z komunikacją na terenie miasta. Obecnie bowiem, z powodu braku tego typu obiektu, autobusy czy też busy odjeżdżają z różnych miejsc, a kierowcy oczekują w pojazdach na rozpoczęcie kursu.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwszy z nich został już wykonany. Chodzi o przebudowę fragmentu ul. Okulickiego do ul. Wyspiańskiego a także budowę ścieżki rowerowej i chodnika przy ul. Targowej. Traktem rowerowym połączono też ul. Okulickiego z al. Lotników Polskich. Teraz, w ramach kolejnego etapu prac, powstanie węzeł przesiadkowy wyposażony m.in. w toalety dla podróżnych, plac manewrowy dla autobusów oraz stanowiska odjazdowe z wiatami dla pasażerów.

Prace obejmą też infrastrukturę drogową. Zbudowana zostanie ulica Klubowa, która połączy ul. Struga z Kolejową, przebudowane mają być dwa skrzyżowania u zbiegu al. Lotników Polskich z ul. Struga i Klubową, powstanie również ścieżka rowerowa. Dworzec powstanie w ramach projektu „Mobilny LOF”. Prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Kierowcy oraz piesi muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Ulice Struga i Kolejowa zostaną zamknięte dla pojazdów, z kolei na al. Lotników Polskich jezdnia będzie zwężona. Objazd do dworca kolejowego wytyczony został przez ul. Orzeszkowej.

(fot. UM Świdnik)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Wszystkie busy co jadą od strony Chełma, Zamościa, Krasnegostawu, Tomaszowa Lub. powinny skręcać na Świdnik i tam się zatrzymywać. To skandal, żeby takie Piaski były lepiej skomunikowane z Lublinem niż z Świdnikiem.

  • A Piaski chyba torów nie maja jeśli dobrze wiem i jakoś nie ma paniki 😛 Andrzej bez paniki do 2030 ma powstać Lubelski zespół miejski i Lublin Świdnik pochłonie i będzie Aglomeracja Lubelska z liczbą ludności przewidywaną 700 tyś więc nie musisz mieć mani mniejszości czy jakiś inny problem z powodu tego, że Piaski (oczywiście to jest miasto żeby mi nikt nie zarzucił) czy inne wsie mają busy a Świdnik nie.

  • na Świdnik skręcają tylko wrony ale też nie dolatują do miasta tylko zawracają w bok na wysokości stacji paliw , jeszcze przed rozdzielnią elektryczną .

  • pisze się zakrętywywać na hamburg

  • metro trzeba pobudować

 2. W zasadzie i samolot 😉

 3. pomysl niby dobry ale…..

 4. Gdzie tu się przesiadać?

 5. tylko pamietajcie zeby był wolny od lgbt i wifi

 6. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Świdniku – tak zwana „Dzielnica Leżących Wieżowców” zamieszkała przez inteligencję i prominentów świdnickich. Szacunek dla projektanta za pozostawienie tych pięknych baraków z lat 50.

 7. Kto tam będzie się przesiadał jak pociąg zatrzymuje się co godzinę i wysiada z niego pięć osób

 8. Ruch będzie jak w porcie lotniczym. Brak rozsądku i nieumiejętność dysponowania środkami publicznymi

 9. potrzebny jeszcze podziemny ruchomy chodnik do mało używanego lotniska z największymi dopłatami

 10. Tak właśnie rozwijają się miasta wolne od ideologii lgbt

 11. Że też wszystkim się chce pisać te nędzne komentarze że hamburg że wrony zawracają… Lepiej żeby miasto wyglądało jak koło PKP w Lublinie albo PKS z tą całą lubartowska. Pięknie miasto rozwinięte wizytówka ze aby przyjezdnym pokazywać. Ale jakie miasto tacy ludzie – dno…!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach