690 680 960

W lokalu znajdowały się komputery do gier hazardowych i bankomat do wypłaty wygranych

Opolscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno Skarbowego w Białej Podlaskiej zabezpieczyli nielegalne komputery używane do gier hazardowych oraz urządzenie do dokonywania płatności. Osobie, która organizuje nielegalne gry hazardowe grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Opola Lubelskiego wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie Opola Lubelskiego. Mundurowi posiadali informację, że odbywają się tam nielegalne gry hazardowe. Jak się okazało na miejscu, oprócz komputerów wykorzystywanych do gier hazardowych, znajdował się tam również bankomat do wypłaty wygranych.

Na zabezpieczonych urządzeniach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu czynności, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Urządzenia o wartości 24 tys. złotych zostały zabezpieczone.

Trwa dalsze postępowanie w tej sprawie, a funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego będą wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane.

Właściciele zabezpieczonych urządzeń mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107 stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. A ja myslalem ze tam tylko bimbrownictwo i klusowanie jest w modzie. A tu prosze zaczynaja powoli doganiac reszte świata. Co prawda w takim tepie zejdzie im jeszcze ze 100 lat ale I tak szacunek im za to ze probuja.

  2. Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

    A dlaczego nielegalne komputery ?
    Po mojemu to komputery były legalnie kupione, (może nawet poświęcone przez parafialnego „dobrodzieja”), a tylko niecnie wykorzystywano je do nielegalnych gier

  3. Pan Cieć z alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Ludzie !!! Wiem, że jedynie słuszny Windows 10, to dobry sługa, ale używajcie mniej podatnych na szpiegowanie przez Google i Microsowt, darmowych systemów Linuxsa, a będziecie bardziej bezpieczni na donoszenie komu trzeba i nie trzeba o Waszych poczynaniach na, dopóki co, jeszcze legalnie i bez zezwoleń posiadanych, komputerach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce