Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

W długi weekend na tory wyjadą dodatkowe pociągi. Ma to zmniejszyć tłok w wagonach

Ogromnie zatłoczone składy, pasażerowie podróżujący na dalekobieżnych trasach na stojąco, to bardzo częsty widok w pociągach, szczególnie tych, które kursują do turystycznych miejscowości. Dlatego w najbliższy weekend uruchomione zostaną dodatkowe połączenia.

Wakacje to okres, kiedy wiele osób wybiera się w podróż. W tym roku szczególne oblężenie występuje w pociągach, szczególnie tych, kursujących do popularnych wśród turystów miejscowości. Składy, zwłaszcza w weekendy, są niezwykle zatłoczone. PKP Intercity stara się podstawiać dodatkowe wagony, jednak często nawet to nie pomaga.

Przed nami długi sierpniowy weekend, w który również wiele osób spędzi poza domem. Dlatego też przewoźnik postanowił z tej okazji uruchomić dodatkowe składy, jak też wydłużyć relacje niektórych pociągów, które obsłużą najpopularniejsze wakacyjne trasy.

Skupiono się głównie na połączeniach nad morze, gdzie na wielu trasach występuje największy problem z dostępnością miejsc w pociągach. Będą dodatkowe pociągi z Gdyni do Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia, które wyjadą zarówno rano jak też wieczorem. Do tego dochodzą połączenia między Olsztynem a Warszawą oraz Krakowem a Warszawą.

W naszym regionie przewoźnik uruchomi dodatkową parę pociągów na trasie Warszawa – Terespol – Warszawa. TLK Skaryna BIS wyruszy z Warszawy do Terespola po godzinie 12, a w drogę powrotną przed godziną 17.

Blisko sto składów otrzyma również dodatkowe wagony co zapewni więcej miejsc w pociągach. W tym przypadku decyzje o wzmocnieniu składów będą podejmowane na bieżąco na podstawie zainteresowania danymi połączeniami. W skrócie wygląda to tak, że przewoźnik widząc, że na dany pociąg bardzo szybko zostały wykupione bilety, w miar możliwości dołączy do niego dodatkowe wagony.

(fot. lublin112)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo