W czwartek nad Lublinem było głośno. Za sprawą samolotu F-16 (zdjęcia)

W czwartek nad Lublinem można było zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć samolot F-16. Drugą ciekawą maszyną, która przeleciała nad miastem był Boeing 737 „Piłsudski”.

Przed południem nad miastem przeleciał Boeing 737 noszący imię marszałka Józefa Piłsudskiego. To pierwszy z samolotów Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie. Maszyna przyleciała do Portu Lotniczego Lublin ze Szczecina.

Oficjalne powitanie samolotu pasażerskiego średniego zasięgu Boeing 737-800 odbyło się 15 listopada 2017 r. na terenie Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie. Samolot o numerze bocznym 0110 otrzymał wówczas imię „Józef Piłsudski”.

Maszyna na charakterystyczne malowanie statecznika pionowego. Znajduje się na nim wizerunek patrona samolotu, marszałka Józefa Piłsudskiego. Po prawej stronie statecznika pionowego jest to napis „1918-2018” i podobizny polityków zasłużonych dla odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego (raz jeszcze), Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa. Znajduje się tam także napis „100 lat niepodległości Polski”

Samolot jest przeznaczony do transportu najważniejszych osób w państwie. Pierwszy lot operacyjny odbył się 20 maja br., kiedy ówczesny Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wraz z delegacją udał się do Gruzji. Zasięg samolotu umożliwia przeloty transatlantyckie.

Po południu nad miastem przeleciał odrzutowiec F-16, który narobił sporo hałasu. Udało nam się go uchwycić na zdjęciach.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Było dwa f-16 i latają co tydzień w okolicach wrotkowa

 2. Pabloo(oryginał)

  A u mnie na pauzie nad samochodem Gawron beczki robił nad ranem. Potem pierdut w żywopłot obok. Chyba złapał zadyszke.

 3. Najśmieszniejsze jest to, że za czasów peło najważniejsze jednostki rozmieszczone były po zachodniej stronie kraju, gdzie mamy „przyjaciół” i sojuszników a na wschodniej stronie likwidowano wszytko co się da. No i teraz jak się pojawi raz na kilkanaście tygodni pojedynczy samolot to wzbudza sensację.

 4. Uprzejmie donoszę, że wczoraj nad Lublinem przeleciały też 3 bociany, 50 wróbli i zawróciło 125 wron.
  Czuwaj!

 5. F-16 na max speedzie przeleci nad całą Polska po szerokości w 15 minut.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika