690 680 960

Zmieniał wskazania licznika ponad 200 razy. Został zatrzymany na gorącym uczynku (zdjęcia)

Policjanci z Lublina zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali zmian wskazań licznika. Mundurowi ustalili, że 44-latek, na zlecenie obywateli Ukrainy wykonał ponad 200 zwiększeń wskazań drogomierzy, dzięki którym podczas przekraczania granicy płacili oni mniejsze opłaty celne.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie zatrzymali w miniony wtorek, na gorącym uczynku dwóch sprawców ingerencji we wskazaniu drogomierza. Do realizacji doszło w jednej z miejscowości w powiecie chełmskim. Zatrzymani to 44-letni mieszkaniec gminy Chełm i 43-letni obywatel Ukrainy.

Policjanci ustalili, że 44-latek, co najmniej od początku tego roku do chwili zatrzymania, zajmował się ingerencją we wskazania liczników samochodowych. Zleceniodawcami byli głównie obywatele Ukrainy, dla których mężczyzna z reguły zwiększał wskazania drogomierzy. Dzięki temu podczas przekraczania granicy z Ukrainą mieli oni do zapłacenia mniejsze opłaty celne. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie co najmniej 209 tego typu czynów, z których uzyskał korzyść majątkową na kwotę ok. 22 tys. zł.

W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 44-latka policjanci ujawnili specjalistyczny sprzęt służący do ingerencji we wskazania drogomierzy w samochodach, telefony komórkowe i pieniądze w kwocie 15000 zł, zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Skierowany został również wniosek o zabezpieczenie majątkowe na nieruchomościach o łącznej szacunkowej wartości około 700 tys. zł.

44-latek wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania kraju. 43-letniemu obywatelowi Ukrainy, który zlecił wykonanie zmiany wskazania licznika zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(fot. Policja Lublin)

18 komentarzy

  1. ukrainec oszukał swój kraj nie nasz 22 tys zostało w kraju
    jezeli przyjąć ze kupi cos za to to 23% z tej sumy pójdzie do skarbu panstwa wiec w czym problem ?

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…