690 680 960

W ciężarówce pękła opona, pojazd uderzył w barierę. Uszkodzeniu uległa szyba w drugiej ciężarówce (zdjęcia)

W środę rano na drodze S12 doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Pojazd ciężarowy uderzył w barierę energochłonną, a element z uszkodzonej ciężarówki uszkodził czołową szybę w ciężarówce jadącej z naprzeciwka.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 5:30 na drodze ekspresowej S12, na pasie w kierunku Lublina, tuż przed węzłem Świdnik.

56-latek kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania wjechał w bariery energochłonne rozdzielające jezdnie. Jak się okazało, podczas jazdy w samochodzie pękła opona.

Odłamki uszkodzonego pojazdu uderzyły w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki Volvo, przebijając między innymi szybę czołową. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia z przejazdem.

(fot. Policja Świdnik)

6 komentarzy

 1. Dobrze, że nie doszło do tego w mieście. A nawet gdyby doszło do tego w mieście, to po raz kolejny zasadne wydaje się ograniczanie prędkości w mieście, bo skutki takich zdarzeń (pęknięcie opony) mogą być tragiczne.

 2. … niech zgadnę … dziad-trans ze zbożem ?! … i wielkie szczęście w nieszczęściu

 3. Opony sparciałe i gotowe. Za kolizje z wystrzalem opony powinny podlegac karze 100tys zl czy komus sie cos stalo czy nie. Przeciez dobre opony nie pękają oczywiscie waga zestawu prawidlowa

  • Mało wiesz chłopcze

  • …oj Jasiu…. w *** byłeś, *** widziałeś trollu bagienny. Lecz… nie mogę oprzeć się wrażeniu, że te laczki nie są na oś kierowaną, wyglądają mi na naczepowe. Takie 4 równe rowki, brak lamelek poprzecznych, wzór na bridgestone tak by coś…

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas