690 680 960

Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną zderzenia ciągnika rolniczego z pojazdem osobowym (zdjęcia)

Nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania był przyczyną kolizji z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

We wtorek po godzinie 12 krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego w miejscowości Zakręcie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-letni kierujący samochodem osobowym marki Toyota, mieszkaniec Puław, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego marki John Deere, którego 25-letni kierujący, mieszkaniec gminy Rejowiec wykonywał już manewr skrętu w lewo. Doszło do zderzenia pojazdów.

Uczestnicy tej kolizji na szczęście nie odnieśli obrażeń. Policjanci ukarali 45-latka kierującego toyotą mandatem karnym.

(fot. Policja Krasnystaw)

11 komentarzy

 1. Dobrze, że policja w ten sposób rozpoznaje takie zdarzenia. Skręcanie jest manewrem niezbędnym. Z wyprzedzaniem można się wstrzymać i poczekać do momentu, w którym nikt nie będzie skręcał w lewo.

 2. Jak to jest, czasem winny wyprzedzający, czasem wyprzedzany? Rozumiem że wina wyprzedzającego gdy uderzy w tył pojazdu którego już praktycznie nie ma na jezdni.

 3. ***, że bez kierunkowskazu. ważne, że już skręcał więc roolnikowi wszystko wolno.

 4. Czy kierujacy ciagnikiem zasygnalizował zamiar skrętu kierunkowskazem? Czy wyprtzedajacy zasygnalizował zamiar wyprzedzania kierunkowskazem i zmienił pas ruchu wykonując manewr? Rozpatrzenie tych 2 pytań daje odpowiedź kyo winny.

 5. kierunkowsaz nie tu kompletnie znaczenia wszystko zależy od wielu czynników i znaków poziomych i pionowych
  w kierunowskazie może się spalić zarówka z tyłu i co sama wiara że świeci już jest wyznacznikiem pierwszeństwa ? ruszcie głową odsyłam też do wgłębienia się w kodeks . Kierunkowskaz nie upoważnia do niczego to informacja tylko dla innych o zamiarze ….. nic nie ma wspólnego z pierwszeństwem to samo dotyczy rowerzystów wyciągających rękę

 6. kto tu ma się upewniać ??? skręcający ma takie obowiązki

 7. Przecież po uszkodzeniach to wygląda, że ciągnik walnął w osobówkę… chyba, że osobówka leciała bokiem… ale co ja się oszukuję, rolnik ciśnie 15km/h to nawet nie pomyśli spojrzeć czy ktoś go wyprzedza, a nawet jeśli to o hamowaniu nie ma co myśleć.

 8. Czy tam było skrzyżowanie?

 9. „obcy” to można mu wcisnąć winę – nie powinien przyjmować

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas