Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną zderzenia ciągnika rolniczego z pojazdem osobowym (zdjęcia)

Nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania był przyczyną kolizji z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

We wtorek po godzinie 12 krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego w miejscowości Zakręcie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-letni kierujący samochodem osobowym marki Toyota, mieszkaniec Puław, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego marki John Deere, którego 25-letni kierujący, mieszkaniec gminy Rejowiec wykonywał już manewr skrętu w lewo. Doszło do zderzenia pojazdów.

Uczestnicy tej kolizji na szczęście nie odnieśli obrażeń. Policjanci ukarali 45-latka kierującego toyotą mandatem karnym.

(fot. Policja Krasnystaw)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Dobrze, że policja w ten sposób rozpoznaje takie zdarzenia. Skręcanie jest manewrem niezbędnym. Z wyprzedzaniem można się wstrzymać i poczekać do momentu, w którym nikt nie będzie skręcał w lewo.

 2. Jak to jest, czasem winny wyprzedzający, czasem wyprzedzany? Rozumiem że wina wyprzedzającego gdy uderzy w tył pojazdu którego już praktycznie nie ma na jezdni.

 3. ***, że bez kierunkowskazu. ważne, że już skręcał więc roolnikowi wszystko wolno.

 4. Czy kierujacy ciagnikiem zasygnalizował zamiar skrętu kierunkowskazem? Czy wyprtzedajacy zasygnalizował zamiar wyprzedzania kierunkowskazem i zmienił pas ruchu wykonując manewr? Rozpatrzenie tych 2 pytań daje odpowiedź kyo winny.

 5. kierunkowsaz nie tu kompletnie znaczenia wszystko zależy od wielu czynników i znaków poziomych i pionowych
  w kierunowskazie może się spalić zarówka z tyłu i co sama wiara że świeci już jest wyznacznikiem pierwszeństwa ? ruszcie głową odsyłam też do wgłębienia się w kodeks . Kierunkowskaz nie upoważnia do niczego to informacja tylko dla innych o zamiarze ….. nic nie ma wspólnego z pierwszeństwem to samo dotyczy rowerzystów wyciągających rękę

 6. kto tu ma się upewniać ??? skręcający ma takie obowiązki

 7. Przecież po uszkodzeniach to wygląda, że ciągnik walnął w osobówkę… chyba, że osobówka leciała bokiem… ale co ja się oszukuję, rolnik ciśnie 15km/h to nawet nie pomyśli spojrzeć czy ktoś go wyprzedza, a nawet jeśli to o hamowaniu nie ma co myśleć.

 8. Czy tam było skrzyżowanie?

 9. „obcy” to można mu wcisnąć winę – nie powinien przyjmować

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!