Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

W ciągu dwóch dni „zebrał” 29 punktów. Kierowcę BMW czeka egzamin sprawdzający kwalifikacje

Puławscy policjanci ukarali kierowcę BMW 21 punktami karnymi i wystawili mu trzy mandaty na 2200 zł za szereg wykroczeń. Jak się okazało, dzień wcześniej w Radomiu ten sam 21-latek otrzymał mandat i 8 punktów karnych. Jeśli młody mężczyzna nie zda egzaminu sprawdzającego kwalifikacje, musi ponownie odbyć cały kurs nauki jazdy.

We wtorek puławscy policjanci zatrzymali do kontroli 21-latka kierującego BMW. Mężczyzna chwilę wcześniej popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym na drodze z Piotrowic do Nałęczowa.

– Kierując BMW mężczyzna najpierw na podwójnej linii ciągłej wyprzedził jadący przed nim sznur samochodów, a następnie, bez zastanowienia przejechał na czerwonym świetle, w miejscu gdzie trwa budowa obwodnicy Nałęczowa i ruch jest regulowany sygnalizacją świetlną. Nie zwrócił przy tym uwagi na jadący za nim nieoznakowany radiowóz i policjantów, którzy ruszyli za mężczyzną, aby go zatrzymać. 21-latek zdążył jeszcze wyprzedzić na przejściu dla pieszych kolejny samochód, gdy został zatrzymany do kontroli – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Mundurowi ukarali młodego mężczyznę 3 mandatami na kwotę 2200 zł oraz 21 punktami karnymi. 21-latek z gminy Nałęczów wyjaśniał policjantom, że nie zwracał uwagi na obowiązujące przepisy i oznakowanie, gdyż spieszył się, żeby odwieźć podróżujących z nim znajomych.

Jak się okazało, poprzedniego dnia w Radomiu ten sam kierowca otrzymał mandat w wysokości 1 tysiąca złotych i 8 punktów karnych. Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną liczbę 24 punktów karnych i zostanie skierowany na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje. Jeśli go nie zda, straci uprawnienia i będzie musiał ponownie odbyć kurs nauki jazdy.

W ciągu dwóch dni „zebrał” 29 punktów. Kierowcę BMW czeka egzamin sprawdzający kwalifikacje

(fot. Policja Puławy)

21 komentarzy

  1. Brawo policja

  2. glupi jak but

  3. Tu nie ma co sprawdzać, kwalifikacji nie ma do bycia kierowcą.
    Szczególnie kwalifikacji umysłowych. Zero umiejętności myślenia.