W autobusach komunikacji miejskiej codziennie będą dezynfekowane poręcze i kasowniki

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i grypy pojazdy będą codziennie dezynfekowane. Z kolei kierowcy autobusów i trolejbusów otrzymali już żele dezynfekujące.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zapowiedziało, że codziennie w pojazdach będzie przeprowadzana dezynfekcja poręczy, kasowników, siedzeń oraz biletomatów.

Procedury te wprowadzone zostały w związku z dużą zachorowalnością na grypę, a także na wypadek zagrożenia koronawirusem. Co więcej, kierowcy pojazdów komunikacji miejskiej zostali wyposażeni w żele dezynfekujące.

Na ekranach w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się już spoty dotyczące zasad higieny, a od wtorku na przystankach komunikacji miejskiej rozwieszone będą plakaty z informacjami na temat profilaktyki przeciwko zakażeniom koronawirusem.

Dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych i pomocy społecznej prowadzonych przez miasto również otrzymali zalecenia, by zwracać szczególną uwagę na zachowanie zasad higieny.

(fot. GIS, MZ)

Zobacz również

21 komentarzy

  1. Zdezynfekujcie się wszyscy. Tak właśnie powstaje cywilizacja o znikomej odporności na wszelkie choroby. A najlepiej od razu dołączcie do kolorowych, bando hipohondryków, jak tak się ze sobą cackacie.

    • 100% racji.Jak nie smog ,to za chwilę uczulenie na pylenie wszystkiego co rośnie obok.A jak słyszę,że uczulony na kurz ?A jakiego typu ten kurz?Ę i Ą zaczną tłumaczyć, ale dzieci kiedyś wiedziały co to piach,błoto,w zimie ślizgawka.Teraz byle siniak to koniec świata.Paranoja.

  2. stały bywalec

    na każdym końcowym przystanku powinni myć poręcze

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu