690 680 960

W autobusach komunikacji miejskiej codziennie będą dezynfekowane poręcze i kasowniki

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i grypy pojazdy będą codziennie dezynfekowane. Z kolei kierowcy autobusów i trolejbusów otrzymali już żele dezynfekujące.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zapowiedziało, że codziennie w pojazdach będzie przeprowadzana dezynfekcja poręczy, kasowników, siedzeń oraz biletomatów.

Procedury te wprowadzone zostały w związku z dużą zachorowalnością na grypę, a także na wypadek zagrożenia koronawirusem. Co więcej, kierowcy pojazdów komunikacji miejskiej zostali wyposażeni w żele dezynfekujące.

Na ekranach w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się już spoty dotyczące zasad higieny, a od wtorku na przystankach komunikacji miejskiej rozwieszone będą plakaty z informacjami na temat profilaktyki przeciwko zakażeniom koronawirusem.

Dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych i pomocy społecznej prowadzonych przez miasto również otrzymali zalecenia, by zwracać szczególną uwagę na zachowanie zasad higieny.

(fot. GIS, MZ)

21 komentarzy

  1. Zdezynfekujcie się wszyscy. Tak właśnie powstaje cywilizacja o znikomej odporności na wszelkie choroby. A najlepiej od razu dołączcie do kolorowych, bando hipohondryków, jak tak się ze sobą cackacie.

    • 100% racji.Jak nie smog ,to za chwilę uczulenie na pylenie wszystkiego co rośnie obok.A jak słyszę,że uczulony na kurz ?A jakiego typu ten kurz?Ę i Ą zaczną tłumaczyć, ale dzieci kiedyś wiedziały co to piach,błoto,w zimie ślizgawka.Teraz byle siniak to koniec świata.Paranoja.

  2. stały bywalec

    na każdym końcowym przystanku powinni myć poręcze

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas