Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

W akcji gaśniczej ponad 20 zastępów strażaków. W hali objętej ogniem znajdowały się toksyczne produkty (zdjęcia, wideo)

Od godzin porannych trwa akcja gaśnicza w Piotrawinie w powiecie lubelskim. Strażacy gaszą objętą pożarem halę, w której składowane był m.in. lakiery.

Od godzin porannych w Piotrawinie w powiecie lubelskim, trwa akcja gaśnicza na terenie jednej z firm. Około godziny 8 strażacy przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęta jest hala o powierzchni 1200 metrów kwadratowych, w której składowane były m.in. lakiery. Czarny dym unoszący się nad halą widoczny był z wielu kilometrów.

Na miejscu interweniowało ponad 20 zastępów straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP, a także zespoły ratownictwa medycznego. Walkę z pożarem we wstępnej fazie utrudniał gryzący dym, dlatego też strażacy prowadzą działania w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Akcja gaśnicza prowadzona była również z podnośników koszowych. Strażacy starali się dostać do każdego z zarzewi ognia, stąd konieczne były prace rozbiórkowe hali.

Obecnie nie ma informacji o osobach poszkodowanych, jak również o wstępnych przyczynach pojawienia się ognia. Ze wstępnych szacunków wynika, że w akcji gaśniczej zaangażowanych jest około 80 strażaków. Po zakończeniu akcji gaśniczej będą ustalane szczegółowe okoliczności pożaru. Jak informują strażacy, obecnie trudno ocenić, co zostało objęte ogniem.

(fot. wideo lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Pracownik mówił, że maszyna jakąś się zapaliła. Ale ciężko było go zrozumieć w szoku był takim.

Z kraju