690 680 960

W 79 dni zużyto ponad 10 tys. ton piasku i soli. Akcja zima kosztowała Lublin 10 mln zł

Ponad dwa razy więcej niż rok temu kosztowało zimowe utrzymanie Lublina. Sprzęt do odśnieżania jeździł znacznie częściej, zużyto też dużo więcej piasku i soli.

Miasto podliczyło koszty zimowego utrzymania Lublina. Odśnieżanie, a także usuwanie śliskości na ulicach i chodnikach w sezonie 2020/2021 prowadzone było przez 79 dni. W tym czasie zużyto ponad 10 tys. ton piasku i soli.

Wszystkie koszty z tym związane wyniosły około 10 mln zł. Dla porównaniu w ubiegłym roku wydano na ten cel niecałe 4 mln zł. Najdroższa doba zimowej akcji miała miejsce pomiędzy 25 a 26 stycznia i kosztowała około 520 tys. zł.

To jednak nie wszystko, gdyż do tego należy doliczyć koszty zimowego utrzymania terenów poza pasem drogowym. Łącznie z utrzymaniem nawierzchni z kruszyw mineralnych oraz nawierzchni nieulepszonych, wyniosły one ponad 850 tys. zł.

Warto pamiętać, że silne mrozy poczyniły też sporo zniszczeń w nawierzchni miejskich ulic. Ich naprawa będzie kosztowała 2 mln zł. Prace z tym związane mają ruszyć, kiedy tylko będą na to pozwalały warunki atmosferyczne.

(fot. lublin112.pl)

28 komentarzy

 1. Zaoszczędzili z poprzednich lat. Nie zbiednieją.

 2. to niech mi jakiś mundry powie jakim cudem w tamtym roku akcja kosztowała 4mln zł!!!!? a śniegu było ze 3 dniu w sumie! noooo ” grubooo” ktoś przyciął $$$ :/ tak się robi wały

  • Myśliciel czy tam Myśliwy...

   A po to że solą czy piachem się sypie jak jest nawet delikatne oblodzenie i aby była akcja zima nie musi być zasp po 2-3 metry śniegu.

   • tak tak już nie wybielaj ich tak! wał i tyle jak się ma 10 mln do 4 mln z zeszłego roku? te sypanie zeszło roczne nijak sie ma do tego w tym roku…

  • Płaci się też za gotowość i dyżury, w soboty, w niedziele oraz święta.

 3. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  PO to płacimy wszelakie podatki, aby było to dla nas zrobione. Cytując klasyka, wystarczy tylko nie kraść, a pieniądze się znajdą.

 4. To mniej niż przekazano pasożytniczym fundacjom związanymi z LGBT

  • Rzeczywiście mniej niż pobory prowadzących religię pokropki wybudowanych obiektów itd trolu.

 5. Koszt jednej tony wraz z rozsypaniem tysiąc złotych ? Ale wał.

 6. Rzeczywiste koszty po pewnie mniejsza połowa tej kwoty ,ale u nas nie może być tanio ,bo tanio się nie opłaca

 7. Ile?? Niech przedstawią faktury do publicznej wiadomości 4 tygodnie zimy + infomacje, że budżet się skończył. To jest i była nasza/publiczna kasa więc niech przedstawią do publicznej wiadomości.

 8. Bez nerwów chcieliście p. Żuka to teraz nie narzekać

 9. Kolejny kit wyłudzaczy pieniędzy publicznych. Rozwalić te instytucje okradające budżet i nic nie robiące. Nieodśnieżone drogi, chodniki, zasypane przejścia dla pieszych. To obraz Lublina.

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas