690 680 960

Rusza pozimowe sprzątanie Lublina. Pracy będzie sporo

Na terenie Lublina niebawem rozpocznie się wielkie pozimowe sprzątanie. Prace obejmą zarówno ulice, tereny zielone jak też chodniki i drogi dla rowerzystów.

W przyszłym tygodniu w Lublinie mają się rozpocząć prace związane z pozimowym sprzątaniem ulic, chodników, przystanków komunikacji miejskiej a także miejsc znajdujących się poza pasami drogowymi. Podobnie jak w latach ubiegłych, będą one polegały na oczyszczaniu nawierzchni jezdni, dróg rowerowych, chodników, ciągów pieszo-rowerowych, a także opasek przykrawężnikowych oraz innych elementów ulic w krawężnikach. Miasto szacuje, że będzie to kosztowało około 500 tys. zł.

W dalszym ciągu prowadzone będą również naprawy zniszczonych w okresie zimowym nawierzchni. Na ten cel przeznaczone zostały 2 mln zł, co pozwoli na realizację docelowych napraw ponad 70 ulic w Lublinie w technologii betonu asfaltowego. Rozpoczęcie tych prac będzie możliwe po wystąpieniu odpowiednich warunków atmosferycznych, czyli dodatniej temperatury oraz po rozmarznięciu gruntu. Obecnie wykonywane są jedynie doraźne naprawy polegające na wypełnianiu ubytków masą mineralno-bitumiczną w technologii „na zimno” lub lanym asfaltem.

Posprzątane zostaną również tereny zlokalizowane poza pasem drogowym. Będą one oczyszczane z zalegającego piasku i innych pozostałości po zimie, jak ze śmieci, które odsłonił topniejący śnieg. To wszystko ma kosztować około 80 tys. zł. Dodatkowo, kiedy ustąpią nocne przymrozki, planowane jest jak co roku odmalowanie koszy na śmieci. Usuwane będą też dzikie wysypiska śmieci, których zarówno po zgłoszeniach mieszkańców, jak i interwencjach Straży Miejskiej zlikwidowano od początku roku 25.

Przygotowania do wiosny obejmują także wiaty przystankowe. W tym przypadku prace już trwają. Na razie uprzątniętych zostało 187 przystanków, dodatkowo umyte zostały 24 wiaty przystankowe w centrum miasta. Tak jak w latach ubiegłych sprzątanie odbywa się zgodnie z zasadą – od przystanków usytuowanych w ścisłym centrum Lublina w kierunkach peryferyjnych. W sumie posprzątanych ma zostać 780 przystanków.

(fot. fot. UM Lublin)

10 komentarzy

 1. Kiedy to była ta ciężka zima.. chyba coś przespałem..

 2. Ciężkiej zimie? 😀

 3. tej zimy może było raptem ze 2 tygodnie

 4. Może tak posprzątać miasto z nielegalnie parkujących samochodów?

  • Przyłączam się do apelu. Uwolnić chodniki od terroryzmu parkingowego i zwrócić pieszym.

 5. Zamsze myślałem, że jak się coś, czy gdzieś zapaskudzi to zaraz trzeba to szybko posprzątać tymczasem okazuje się, że trzeba wielkiej akcji, rozgłosu, poklasku, albo wręcz zachwytu, że się uprzątnie to czym się zasrało.

 6. A tak przy okazji z resztek pobudowlanych po różnego rodzaju remontach ulic np. przy żłobku od Wileńskiej od lat leżą resztki w postaci płyty betonowej i jakiejś podstawy pod coś. Gdzie nie spojrzeć połamane gałęzie, resztki reklam, taśm odgradzających itp. itd. Już nie mówię o samochodach-wrakach np. przy ul. Balladyny za nieczynnym pawilonem.

 7. niedoinwestowany

  coś słabo łysy dotuje swoich, tylko pół bańki na taaaką robotę. Zdecydowanie za mało

 8. miejsca do posprzątania można zgłaszać bezpośrednio do Straży Miejskiej na adres poczty elektronicznej
  [email protected]
  [email protected]

 9. Chodniki bezsensownie zasypane piaskiem i solą. Teraz za to trzeba zapłacić? Dlaczego nie jest to w cenie ? Miasto ma tyle funduszy ?
  Składam wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności finansowej pracowników UM za przygotowanie przetargu na odśnieżanie miasta Lublin

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy