Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na sylwestrowe oszustwo. Nie daj się nabrać „na domek w Zakopanem”

Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego chciał zarezerwować domek w Zakopanem na sylwestra i Nowy Rok. Jak się okazało, oferta na portalu ogłoszeniowym była zamieszczona przez oszusta, a 22-latek stracił ponad 700 złotych.

W poniedziałek do tomaszowskich policjantów zgłosił się 22-latek z gminy Tomaszów Lubelski. Mężczyzna przekazał mundurowym, że został oszukany na 720 złotych. Kwotę tę wpłacił tytułem zaliczki za pobyt w domku wczasowym w Zakopanem na okres sylwestrowy.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znalazł atrakcyjną ofertę na jednym z portali ogłoszeniowych, a następnie skontaktował się z osobą z ogłoszenia w celu omówienia szczegółów wynajmu domku. Osoba z którą rozmawiał zasugerowała, że szczegóły rezerwacji prześle za pośrednictwem poczty mailowej.

Młody mężczyzna otrzymał informacje o konieczności wpłacenia zadatku za pobyt w kwocie 720 złotych. Pieniądze wpłacił na wskazane w mailu konto bankowe. Po dokonanej płatności kontakt z osobą z ogłoszenia został zerwany.

Policjanci ostrzegają!

To już kolejny przypadek oszustwa związanego z fałszywą ofertą sylwestrową w Zakopanem. Przypominamy, że decydując się na rezerwację domku wczasowego konieczne jest sprawdzenie czy obiekt faktycznie istnieje. Pełną kwotę za wczasy wpłacajmy najlepiej na miejscu, w trakcie lub po zakwaterowaniu. Oferty oszustów zazwyczaj będą zawierały opłaty rezerwacyjne, a także zachętę do wpłacenia od razu całej kwoty za pobyt, dzięki czemu otrzymamy zniżkę. Dokonując wcześniejszych opłat za pobyt kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

  1. Nie daj się nabrać ma szprycę

  2. Na domek omnikrona też nie dajcie się oszukać.

  3. Ja to oglądam sylwester z TVP1

  4. Szczepioneczkę w dobrej cenie sprzedam. Przy zakupie 4 i 5 dawki, SZÓSTA GRATIS !

  5. To i tak, w porównaniu z niedawnym podobnym numerem na „Sylwestra w Paryżu”, taniutko wyszło?

  6. wyborcom pisu z Tomaszowa mozna każdy kit wcisnąć . oni w każde g…no uwierzą. głupi ludzie nie powinni mieć pieniędzy, pis to wie dlatewgo ich dyma

  7. Kto przy zdrowych zmysłach chce spędzać Sylwestra w Zakopanem?

  8. A możnaby wynająć domek w Tomaszowie . I taniej i bliżej by było.

  9. Oszukanych na domek w Zakopanem jest więcej. Młodziez wpłaciła zaliczkę 450 zł i przepadła.

  10. Zawsze pytam o stronę internetową wtedy mam pewność że można śmiało jechać.

Wiadomości z info112