690 680 960

Uwaga na oszustów! 82-latka straciła pieniądze, bo uwierzyła, że pomaga synowej

Kolejna starsza osoba padła ofiarą oszustów. Mieszkanka Krasnegostawu myślała, że pomaga swojej synowej i przekazała 9 tys. złotych nieznajomemu mężczyźnie.

W czwartek do mieszkanki Krasnegostawu zadzwoniła kobieta z informacją, że jej synowa miała wypadek, w którym potrąciła kobietę i jej stan jest bardzo ciężki. Nieznajoma powiedziała 82-latce, że potrzebne będą pieniądze w kwocie 30 tys. złotych, aby synowa uniknęła odpowiedzialności. Dzwoniąca podawała się za policjantkę. Dodała, że po pieniądze zaraz przyjdzie kurier.

Kobieta przestraszyła się i myśląc, że pomaga synowej, przekazała 9 tys. złotych obcemu mężczyźnie, który zjawił się w mieszkaniu 82-latki. Kiedy nieznajomy opuścił lokal, kobieta podszywająca się pod policjantkę potwierdziła, że sprawa jest załatwiona i że resztę pieniędzy synowa weźmie na kredyt.

Oszustka powiedziała staruszce, że nie może przez kilka godzin korzystać z telefonu, ponieważ może być na podsłuchu. Kiedy do domu wrócił mąż starszej pani, dopiero małżonkowie skontaktowali się z rodziną. Okazało się, że nie było żadnego wypadku i że padli ofiarą oszustów. Policjanci poszukują oszustów.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. Zazdroszczę teściowej …oby znaleźli oszustów

  2. głosujcie na PIS

  3. mamusiu to jeszcze i mi wyślij jak już tak rozdajesz.
    qwas zabłysnąłeś niczym tFusk że sprowadzi polaków z powrotem do polski.

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi