Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. „Ściany jednego z wydziałów Urzędu Miasta Lublin prezentują się bardziej niż skandalicznie” (zdjęcia)

Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę na koszmarnie wyglądający budynek w centrum Lublina, w którym znajdują się wydziały Urzędu Miasta Lublin. Fasada budynku wygląda jakby nie była odświeżana od długiego czasu.

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na problem „estetyki” budynku przy Placu Litewskim, w którym znajdują się wydziały Urzędu Miasta Lublin. Na fasadzie budynku oraz przy wejściu, ściany oszpecone są napisami pseudo grafficiarzy.

– Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na wygląd jednego z wydziałów UM znajdującego się w reprezentacyjnym punkcie Lublina tuż przy Placu Litewskim. Już od wielu lat wejście do urzędu oraz jedna ze ścian prezentują się bardziej niż skandalicznie. Są całe w bohomazach, obdrapane i nikt nic z tym nie robi. Czy tak powinno to wyglądać? Gdzie jest jakiekolwiek poczucie ładu i estetyki urzędników, którzy tam na co dzień pracują? Czy miasta naprawdę nie stać na doprowadzenie tego miejsca do stanu jaki powinien być tam reprezentowany…? Jest to naprawdę smutne i wręcz zatrważające jak miasto dba o swoje obiekty i jaki wizerunek wystawia sobie, ale również i jego mieszkańcom przed tysiącami turystów i przyjezdnych, którzy tam codziennie przechodzą – napisał pan Tomasz.

Patrząc na budynek trudno nie zgodzić się z opinią Czytelnika. Ściany wyglądają, jakby od długiego już czasu nie były odświeżane, a szpecące napisy nie są dobrą wizytówką dla zarządzającego budynkiem. O sprawę zapytaliśmy UM Lublin.

– W tym miejscu od lat dochodzi do aktów wandalizmu polegających na niszczeniu elewacji i umieszczaniu nieestetycznych napisów. Zdewastowane ściany były przez nas już wielokrotnie odnawiane. W związku z obecną sytuacją, do maja przyszłego roku planujemy ponownie odświeżyć elewację budynku – czytamy w przesłanej do nas informacji od Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin.

Biorąc pod uwagę wypowiedź przedstawicielki miasta, która twierdzi, że ściany były wielokrotnie odnawiane stwierdzamy, że fasada budynku nie widziała nowej farby, co najmniej od 2017 roku. Dowodem jest zdjęcie w serwisie Google Map z 2017 r., na którym widać te same bohomazy. Co więcej, wandale działają pod okiem kamery, która wisi kilka metrów od wejścia do budynku.

2019

Sygnał od Czytelnika. „Ściany jednego z wydziałów Urzędu Miasta Lublin prezentują się bardziej niż skandalicznie” (zdjęcia)

 

2017

Sygnał od Czytelnika. „Ściany jednego z wydziałów Urzędu Miasta Lublin prezentują się bardziej niż skandalicznie” (zdjęcia)

(fot. nadesłane Tomasz – dziękujemy!, Google Street View)

14 komentarzy

 1. jaki urząd takie ściany 🙂

 2. Z choinki się urwał?
  Wszędzie syf i brud – trawniki, chodniki, przystanki zawalone śmieciami, petami, psimi g*wnami, ten się na mazajami oburza…
  Lublin miasto inspiracji.

  • szkoda że nie zajrzał na starówce do jakiejkolwiek bramy… dopiero by zawału nasz czytelnik dostał

 3. Żuk co zrobiłeś by walczyć z graficiarzami? Weź przykład z Rzeszowa.

  • Co z Rzeszowa?! Lublin tj miasto. W każdym miescie w Polsce coś takiego występuje! To jest naturalne. Na wsiach owszem niema bo zaraz ktoś przeskarzy gdzie trzeba.

   • Przeskarży 🙂 grabiami po plecach albo siekierą po palcach. Co tu jest, Detroit? A naturalne to są warzywa i owoce.

 4. pewnie ta kamera to atrapa…bo „twórcy” tych bohomazów powinni mieć ucięte łapy przy samej dopie…

 5. To akurat dobrze, że nie wydają publicznych pieniędzy na takie bzdury jak coroczne malowanie elewacji, żeby przechodniom było przyjemniej. Zwłaszcza, że parę dni po malowaniu znów byłaby pomazana przez pseudograficiarzy.

 6. Jak się nie podoba, to weź pan panie Tomaszu farbę i w ramach czynu społecznego pójdź tam i pomaluj te ściany. Skoro pseudo graficiarze mogą malować to i Pan możesz bezkarnie.

 7. W Warszawie coś takiego jest, we Wrocławiu jest.. Itd. Itp. To jest na swój sposób normalne. Jak w latach 90tych były napisy antykoscielne na murach. To jakoś nikt nie płakał. Za komuny jakby były napisy ZIMA WASZA, WIOSNA NASZA. To tez znikt nic z tym nie robił. Mało tego były napisy Antypastwowe wówczas i co?.i nic.

 8. Re" Żuk co zrobiłeś

  Re” Żuk co zrobiłeś by walczyć z graficiarzami? Weź przykład z Rzeszowa.”
  —-
  Warto zwrócić uwagę, że tzw. ratusz przykłada rękę do takiego wandalizmu – proszę zobaczyć, co zrobiono z nowo wybudowaną infrastrukturą drogową w okolicach Warszawskiej i Al. Solidarnośći!! A wszystko pod przykrywką marksistowskiej antykultury „sztuki” grafitti – niemieckiego festiwalu „Meeting of styles”.
  duckduckgo.com/?q=lublin+Meeting+of+styles%22&iax=images&ia=images

  • Do__''Re Zuk co zrobiłeś

   HA ha następny psychiczny. Tutaj niema zadnego Marskizmu, Stalinizmu czy costam. Owszem jest ale w twojej chorej głowie!! Do lekarza i znikaj z forum.

 9. Tak powinny wyglądać wszystkie urzędy ignorowanie przez ich pracowników

Z kraju