Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Usłyszał w telefonie, że bierze udział w tajnej prowokacji. Był o włos od utraty zaciągniętej pożyczki

Oszuści zadzwonili do 76-latka i wmówili mu, że bierze udział w tajnej prowokacji prowadzonej przez rzekomego prokuratora. Senior poszedł do banku, wziął pożyczkę i na poczcie przelał na zagraniczne konto niemal 20 tysięcy złotych. Kiedy zorientował się, że to oszustwo, zgłosił się na komendę.

Do mieszkańca gminy Kraśnik na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. Oszust przekazał, że oszczędności 76-latka są zagrożone i poinformował go, że będzie brał on udział w prowokacji, aby złapać oszustów. Rozmówca poprosił też o numer na telefon komórkowy.

Mężczyzna nie świadomy tego, że został zmanipulowany przez przestępców, poszedł do banku, wypłacił pieniądze i wziął pożyczkę – łącznie na kwotę niemal 20 tysięcy złotych. Następnie na poczcie wykonał przelew na wskazane zagraniczne konto. Kiedy wrócił do domu zrozumiał, że to oszustwo. Zgłosił wówczas ten fakt na policję.

Kraśniccy kryminalni natychmiast przystąpili do działania. Dzięki temu zatrzymano przelew, a pieniądze zwrócono pokrzywdzonemu. 76-latek z nieukrywaną radością odebrał swoje utracone pieniądze. Mundurowi ustalają sprawców tego procederu.

Seniorze nie daj się oszukać!

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustwami – legenda na policjanta, prokuratora, pracownika służb i rzekomy udział w tajnej misji to bardzo częsty przykład kreatywności oszustów. Nie wierzmy w takie zapewnienia, nie ulegajmy presji, naciskom, w razie wątpliwości zadzwońmy policję.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. W dalszym ciągu podtrzymuję aktualność mojej prośby:
  Seniorko, Seniorze, jak macie jakieś zbędne pieniądze, nie dawajcie ich byle komu, dajcie znać mnie, podam numer swojego konta.

 2. W październiku będzie zmasowany atak na seniorów i wielu uwierzy w ten zapowiadany dobrobyt.

 3. Jeszcze SENIOR powinien ponieść koszty związane z czynnościami jakie w jego sprawie podjęła policja. Boję się jaki będzie wynik wyborów jak tacy pójdą głosować.

  • Elya, nie bój nic do urn cichcem pobiegną także i ci którzy tu narzekają i bodajkują na PiS.
   W obawie utraty plusów (bo to przecież programy rządowe), zagłosują na PiS, a potem wrócą tu i znów będą jęczeć, że PiS taki wredny.

   • To co ty nazywasz plusem jest minusem dla wszystkich pracującym. Pieniądze na plusy nie są PiS

  • Wynikiem będzie katastrofa dla wszystkich pracujących

 4. Tym razem Kraśjik brawoooo jełopstwo

 5. PIS to robi legalnie , wielkie mi halo

 6. Jeśli zatrzymali przelew to przestępstwo nie miało miejsca. Chojny i bogaty dziadzia. Daje darowizny obcym osobom.

 7. niedlascamu-nie daj się oszukać
  kanał na YT przedstawiający jak dochodzi do oszustw

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo