Ursus z kolejnym dużym kontraktem w Afryce

Lubelski Ursus podpisał właśnie kolejny kontrakt na dostawę ciągników do Etiopii. Umowa zawarta z tamtejszą spółką warta jest ponad 30 milionów dolarów.

Kolejny kontrakt na dostawę ciągników oraz maszyn rolniczych podpisał lubelski Ursus z firmą w Etiopii. Umowa ze spółką Ethiopian Sugar Corporation przewiduje dostawę 174 ciągników oraz 390 przyczep i części zamiennych o wartości ponad 30 milionów dolarów. Maszyny te mają służyć do transportu trzciny cukrowej. Co ważne, kontrakt ten może się zwiększyć, gdyż w umowie zapisano, że do końca września bieżącego roku zamówienie może wzrosnąć o 25 proc. Jak informuje Ursus, realizacja dostaw ma się rozpocząć w ostatnim kwartale 2015 roku. Ostatnie maszyny mają trafić do Afryki w pierwszym kwartale 2016 roku.

To już drugi duży afrykański kontrakt dla firmy z Lublina. – Ursus to jedyny polski producent ciągników, który wspiera mechanizację rolnictwa w Afryce. Cieszymy się z kolejnego kontraktu, bo on ugruntowuje naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców. Wygrana w tym przetargu to także dowód, że polska marka może z sukcesem konkurować na rynku międzynarodowym – tłumaczy Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Jak informuje spółka, afrykański kontrahent 40 proc. wartości kontraktu zapłaci w formie zaliczki jeszcze przed rozpoczęciem dostaw. Z kolei pozostałe 60 proc. zostanie rozłożone na trzy raty płatne do zakończenia dostaw. Ursus nie ukrywa, że w zdobyciu kontraktu pomógł rządowy program GO AFRICa, pomagający nawiązywać współpracę pomiędzy polskimi firmami a tymi, zlokalizowanymi na kontynencie afrykańskim. Jednocześnie producent ciągników informuje o prowadzeniu kolejnych rozmów na temat współpracy z firmami w Angoli, Tanzanii i Nigerii.

(fot. ursus)
2015-08-27 19:13:01

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Do trashmetalowca, jako pracownik ursusa, chcę się uspokoić. W tych ciągnikach nie ma ani jednego elementu, który by pochodził z chin.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia