Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uniknął czołowego zderzenia, wysłał nagranie na policję. Obaj kierowcy zostali ukarani (wideo)

Jadąc drogą krajową nr 19 dostrzegł pędzące wprost na niego dwa auta. Funkcjonariusze po przeanalizowaniu nagrania, ukarali kierowców mazdy i audi mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na podstawie nagrania otrzymanego od jednego z kierowców funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim ustalili, a następnie ukarali dwóch kierowców, którzy doprowadzili do groźnej sytuacji na terenie obwodnicy tego miasta. Wszystko miało miejsce 22 grudnia ub. roku.

Mężczyzna jadąc drogą krajową nr 19 w kierunku Białegostoku, tuż przed zjazdem na krajową dwójkę, dostrzegł pędzące wprost na niego dwa auta. Ich kierowcy postanowili wyprzedzić ciąg pięciu pojazdów: dwóch ciężarówek, karetki i dwóch aut osobowych. O mało jednak nie doprowadzili do zderzenia. Uratowało ich utwardzone pobocze, na które zjechali.

Nagranie zostało opublikowane na kanale YT „Bandyta z kamerką” jak też zostało przesłane na policję. Funkcjonariusze po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, ukarali kierowców mazdy i audi mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak przyznają policjanci, z roku na rok rośnie liczba nagrań, jakie otrzymują od kierowców. W większości przypadków chodzi właśnie o poważne wykroczenia, które zagrażają nawet życiu i zdrowi innych uczestników ruchu drogowego. W ubiegłym roku w naszym regionie funkcjonariusze zajmowali się ponad 400 tego typu sprawami. Rok wcześniej było ich ok. 270.

(wideo-Bandyta z kamerką)

35 komentarzy

 1. Antoni Nacierewicz

  2500 zapłaciłem

 2. takich to do pierdla, pj zabrać od razu, jak sie im spieszy to niech idą na samolot albo seee kupią alikopter

 3. Zmieniło się coś?

  Nagranie z kamerki samochodowej nie może być dowodem bo urządzenia tę nie spełniają wymagań formalnych czyli brak między innymi homologacji. Ominęło mnie coś? Czy to działa tylko w jedną stronę?

  • A czy kamera rejestrowała prędkość? W takim razie jak dostaniesz po ryju a jedynym dowodem złapania sprawców będzie nagranie z monitoringu, to miejmy nadzieję, że sąd oddali taki środek dowodowy.

  • Nic tylko pogratulować „wiedzy” 🙂
   Ale szacunek – nie każdy potrafi robić z siebie pośmiewisko 🙂

 4. Karać bandytów bez litości

  Super mam nadzieję że dostali co najmniej po 2,5 tys mandatu bandyci drogowi

 5. Na najgłupszych w tej sytuacji wyszli niestety moi „koledzy” z KP .Za takie wyprzedzanie tylko zatrzymanie PJ i sprawa a Sądzie.

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  To rzeczywiście skrajnie głupi cyrk odwalili ci dwaj ukarani ,a co by było ,gdy by nagrywający zjechał na pas awaryjny również,bo ja zawsze tak uciekam na pas awaryjny,gdy widzę głupka z naprzeciwka, który wyprzedza

Z kraju