Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Od dzisiaj koniec obowiązku noszenia maseczek. „Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni”

Od dzisiaj nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Wyjątek stanowią budynki, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz apteki.

Od 28 marca zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, co więcej od poniedziałku zniesiony został również obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19. Osoby, które aktualnie na nich przebywają, obowiązane są dokończyć je na zasadach wcześniej obowiązujących.

– Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich. Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu – informował w miniony czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Należy pamiętać, że maseczki obowiązkowe są nadal budynkach, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza oraz w aptekach. Obowiązek ten zostanie zniesiony od maja.

– Pamiętajmy, że to jeszcze nie koniec epidemii, koronawirus będzie nadal z nami. Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni. Jeżeli jesteśmy w miejscach, w których gromadzi się duża liczba ludzi zakrywajmy twarz maseczką – apeluje szef resortu zdrowia.

(fot. pixabay.com)

36 komentarzy

 1. Doktór Grzesiovsky

  WSZYSCY UMRZEMY!!!!

 2. Norsk Arisk Black Metal

  Nawet PIS nie jest tak tępy żeby iść na rympał i po przyjęciu (bez żadnego testu) ponad 2 mln niezaszczepiinych Ukraińców dalej wmawiać ciemnemu ludowi, że „omikron, 5 fala, armageddon i już po nas”. 😀

 3. Mam nadzieję,że forumowi eksperci jak np.Kuba(ten z głupkowatym awatarem)nadal będą biegać wszędzie w maseczkach na twarzach,żeby chronić siebie i innych,jak na klaunów przystało.

  • harmonogram dawek na III dekadę XXI wieku

   Już nie, minęły 2 ponad tygodnie i sami nie noszą, wcześniej przymuszali ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo