Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ulicami Lublina przejdzie III Marsz Równości. Będą duże utrudnienia w ruchu, w piątek zamkną Ogród Saski

W najbliższą sobotę (23 października) w godzinach 13.00-16.00 odbędzie się w Lublinie III Marsz Równości. W związku z organizacją zgromadzenia, na wybranych ulicach miasta wystąpią utrudnienia w ruchu, a komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy.

Uczestnicy zgromadzenia przejdą ulicami: Al. Racławickie (na wysokości pl. Teatralnego), Lipowa, Narutowicza, Głęboka, Sowińskiego, Poniatowskiego, Popiełuszki. Zakończenie nastąpi na placu przed Galerią Labirynt.

W trakcie trwania wydarzenia, od około godz. 12.00, będą wprowadzane czasowe wstrzymania ruchu, na czas przejścia uczestników marszu. Tym samym będą również obowiązywać objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej. Szczegółowa informacja na temat zmian w kursowaniu linii autobusowych i trolejbusowych znajduje się na stronie ZTM w Lublinie.

Jednocześnie, służby porządkowe zwracają się do mieszkańców z prośbą o nieparkowanie pojazdów na całej trasie przemarszu od godziny 20.00 (22 października) do zakończenia marszu dnia 23 października. Z parkowania wyłączone będą zatoki i miejsca parkingowe znajdujące się na ul. Głębokiej wzdłuż pawilonów znajdujących się bliżej skrzyżowania z ul. Narutowicza oraz na ul. Sowińskiego przed skrzyżowaniem z Al. Racławickimi.

Ponadto, na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, od piątku (22 października) od godzin popołudniowych do zakończenia zgromadzenia zamknięty będzie Ogród Saski.

(fot. lublin112.pl)

70 komentarzy

  1. Znowu z dzieckiem nie wyjdę na spacer do parku…

  2. A nie mogą se po górkach Czechowskich pochodzić ? Tylko będą społeczeństwo draznić