Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Szmaragdowa: Nieznany sprawca porysował zaparkowane pojazdy

Kilka, a może i kilkanaście aut, zostało uszkodzonych przez nieznanego sprawcę na ul. Szmaragdowej. Czytelnicy zgłosili nam, że na pojazdach mają uszkodzony lakier.

30 komentarzy

 1. W podobnych przypadkach przeważnie sprawcą był starszy pan/ dziadek/ moher…
  A rysował karoserie swoimi kluczami.

 2. Dawno temu istniała kara talionu inaczej odwetu czyli 'oko za oko’– w tym przypadku gość byłby cały porysowany i żyjąc nadal byłby naznaczony. W niektórych krajach afrykańskich nadal jest stosowana , dla tego jaskiniowego padalca byłaby jak najbardziej odpowiednia.

 3. Wandal wandalem, ale jeśli auta stały zaparkowane na chodniku to owszem wandala nic nie tłumaczy ale z drugiej strony może co niektórych nauczy to , że na zieleni się nie parkuje, nie blokuje chodników dla osób starszych czy matek z wózkami.
  Wszyscy dobrobyt okazują po dwa auta pod domem ,a na parking nie stać.?
  Ja z Bursztynowej 14 chodzę codziennie na strzeżony parking obok Żabki.
  Mam swoje miejsce które kosztuje 100 zł.
  Wiem, że zawsze czeka na mnie i nie muszę się martwić ,że miejsca nie będzie,czasu na szukanie nie tracę, nie wspomnę, że miesięcznie pewnie samego paliwa za 30 na szukanie miejsca na tym osiedlu pójdzie,śpię spokojnie o stan auta ,a w razie czego mam oc z parkingu i ac na aucie..Ja rozumiem, że nie każdego stać na auto za 30000 w górę i Ac w dobrym pakiecie ,ale jeśli masz nawet dorobek życia za 6000 to się stara dbać i pilnować a nie później płakać, że wina wandala , że spółdzielnia zła ,bo miejsc więcej nie utworzyła.. Rocznie 12000 ,jak się dogadasz 1000 za miejsce i święty spokój w nocy ,a lakierowanie czy polerowanie wcale dużo taniej nie wyjdzie.

  • Wszystko ładnie pieknie ale parkingi strzeżone są ograniczone i zapełnione w 99% , więc pozostają inne miejsca parkingowe . Auta były zaparkowane prawidłowo i prymitywny zapewne naćpany lub pijany podczłowiek idąc chodnikiem rysował zapewne kluczem jak leci. Aut w PL obecnie przybywa ok 800 000 rocznie a w Lublinie większośc zamiejscowych tudentow ma jakieś wozidło. Admnistracje albo maja organizowanie nowych miejsc parkingowych w dooopie albo nie mają gdzie ich robić więc pozostaje AC i kłopot i stracony czas na malowanie ale nie każdego na to stać.tym bardziej od nowego roku gdzie stawki ubezpieczeń ida w kosmos a pieprzenie ubezpieczycieli ’ u nas taniej’ ,że jest taniej nie ma zupełnie sensu.

  • Aa popieram podejście w 100%. A Ci co mowia że parkingi zajęte może warto rozważyć pozbycie się 2 czy 3-iego auta z rodziny. Trzeba zadać sobie pytanie czy dzisiaj do jazdy po mieście w korkach auto to luksus czy koszmar (czas dojazdu, problem z parkowaniem koszty parkowania , mozliwy mandat za parkowanie, możliwa stluczka tez koszty) ,A na pichote człowiek idzie, patrzy na te samochody w korku,i wcale im nie zazdrości, jedyne co pieszemu przeszkadza to smród jaki powodują samochody stojące w korku

 4. Do redakcji Czy rejestrujecie nicki poszczególnych osób , które się wypowiadają ? Pytam bo widzę ,że w powyższym wątku o porysowanych autach jakiś inny 'olo’ również się wypowiedział. Nie powinno być takich sytuacji , jak ja jestem 'olo’ to on juz powinien byc 'olo2′ w zależności , który sie pierwszy zarejestrował.

  Proszę o ewentualna odpowiedz na maila i oczywiście nie zamieszczanie tego komentarza – to sprawa techniczna.

  Pozdrawiam ,OLO

  • Witaj, skoro wypełniasz za każdym razem formularz może wpisać w niego co chcesz. Jeżeli byłbyś zarejestrowany „olo” wtedy miałbyś profil w WordPressie i odróżniałbyś się od innych komentujących. Pozdrawiamy.

   • Ok rozumiem . ale z tego co widzę przy dodaniu każdego mojego komentarza , wpisuję tekst ale pod spodem mam kolejno :

    -mój email,
    -mój nick 'olo’
    -dodatkowa rubryka 'witryna internetowa’

    Sądząc z powyższego myślałem ,że mój nick zapisany przy rejestracji jest mi przypisany jak to jest w większości for internetowych. Więc o co kaman?