Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Pasieczna: Mężczyzna zginął pod szynobusem

Po godz. 17 na ul. Pasiecznej w Lublinie doszło do wypadku na przejeździe kolejowym. Skoda kierowana przed 35-letniego mężczyznę wjechała pod szynobus. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Pasiecznej, wyposażonej w sygnalizację świetlną, która dawała sygnały świetlne ostrzegające o nadjeżdżającym pociągu. Kierujący skodą wjechał pod szynobus jadący z Lublina do Stalowej Woli. Po zderzeniu auto zatrzymało się kilkadziesiąt metrów za przejazdem.


Ruch pociągów na linii łączącej Lublin z Kraśnikiem jest wstrzymany. Przed godz. 19 zostały podstawiony szynobus zastępczy. Na miejscu pracuje prokurator, straż ochrony kolei i policjanci. Są utrudnienia w ruchu na drodze pomiędzy Zemborzycami i Krężnicą Jarą oraz Zemborzycami i Zemborzycami Tereszyńskimi, w stronę drogi krajowej nr 19.

„Pod jadący szynobus relacji Lublin-Stalowa Wola wjechała skoda. 35-letni kierowca zginął na miejscu” – poinformował Piotr Stefaniuk, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

„Z relacji kierowców, którzy zatrzymali się przed przejazdem wynika, że mężczyzna mógł omijać stojące przed nim pojazdy i wjechał pod nadjeżdżający szynobus” – powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 mł. insp. Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Jak dodał, był to przejazd bez zapór, wyposażony w sygnalizację świetlną. „120 pasażerom szynobusu nic się nie stało” – wyjaśnił policjant.

Komentarze wyłączone

Z kraju