690 680 960

Ul. Nowy Świat: Groźne najechanie pojazdów. Cztery osoby trafiły do szpitala, w tym trójka dzieci

W czwartek wieczorem na ul. Nowy Świat doszło do groźnego zderzenia dwóch aut. Cztery osoby, w tym trójka dzieci, trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 20 na ul. Nowy Świat w Lublinie. Na tył zatrzymującego się auta marki Dacia najechał z impetem pojazd marki Ford. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym trójka dzieci, dwójka z dacii i jedno z forda.

Przez kilkadziesiąt minut ruch w rejonie wypadku odbywał się z utrudnieniami. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Do podobnego zdarzenia doszło także około godziny 20 na al. Warszawskiej. Na tył zatrzymującej się przed przejściem dla pieszych hondy najechała druga honda. W wyniku zderzenia pojazdów dwie osoby trafiły do szpitala. Zdjęcie z miejsca wypadku i informacja – Pomoc Drogowa Piotr Wiernio.

2015-10-08 21:55:34
(fot. lublin112.pl, Pomoc Drogowa Piotr Wiernio)

7 komentarzy

 1. tak wygląda zatrzymywanie się przed pasami, kiedy nie wiadomo – pieszy sobie chwilkę poczeka (bo w końcu o 20.00 na NŚ tłumu samochodów nie ma) czy wejdzie na ulicę
  jeden pomyśli, że wejdzie, to się na wszelki wypadek zatrzymam, drugi w jego głowie nie siedzi i może nawet pieszego na chodniku nie widzi, więc jedzie sobie normalnie

  nie wyobrażam sobie, jak będzie po wejściu nowych durnych przepisów
  i piesi i kierowcy będą w opałach…

  • W głowie siedzieć nie musi – wystarczy, że zachowuje odstęp od poprzedzającego pojazdu i widzi światła stopu. Dlaczego ktoś miałby być „w opałach”? Czyżby Twoim szoferem był Stevie Wonder? 😉

  • Masz rację, od dzisiaj się nie zatrzymuję. Jak już pieszy wejdzie ma pasy zawsze można go klaksonem cofnąć na chodnik. Od razu będzie bezpieczniej.

 2. Mnie się tam wydaje, że już wszyscy są w opałach.

 3. Ciekawa jestem czy jakby nie reklamować pomocy drogowej w artykule to czy tez przyslalby zdj ?

 4. Witam wszystkich,
  Często jadę tą ulicą, auta pędzą z nadmierną prędkością. Jest kilka przejść dla pieszych i co? I trąbią często na poprzednika że jedzie wolno, że zatrzyma się bo pieszy na przejściu. Mili użytkownicy dróg – KULTURY BEZPIECZEŃSTWA WIĘCEJ !!!!!!! I będzie dobrze.

 5. Moim zdaniem ten przepis doprowadzi do tego że i tak zapchane-zakorkowane miasto będzie całkiem sparaliżowane,
  a w najlepszym przypadku będziemy jeździć max 25km/h ot taki finał.A najlepiej było by jak by na szybach czołaowej i tylnej sobie aplikować naklejki (widoczne) PUSZCZAM PIESZEGO!

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas