Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Morwowa: Wyjeżdżała spod dyskontu, potrąciła jadącego pod prąd rowerzystę

W czwartek przed południem na ul. Morwowej doszło do potrącenia rowerzysty przez auto osobowe. Kierujący jednośladem jechał pod prąd pasem dla rowerów.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem na ul. Morwowej w Lublinie. Kierująca hyundaiem, wyjeżdżając z parkingu pod dyskontem i włączając się do ruchu, potrąciła rowerzystę poruszającego się pasem dla rowerów, od strony ul. Wojciechowskiej w kierunku ul. Nałęczowskiej.

Kierujący jednośladem jechał pasem ruchu dla rowerów pod prąd. W wyniku zderzenia kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. W rejonie wypadku nie było większych utrudnień w ruchu.

Ul. Morwowa: Wyjeżdżała spod dyskontu, potrąciła jadącego pod prąd rowerzystę
Ul. Morwowa: Wyjeżdżała spod dyskontu, potrąciła jadącego pod prąd rowerzystę

2015-07-16 17:25:36
(fot. lublin112.pl)

26 komentarzy

 1. Do takiej samej sytuacji dojdzie na Nowym Świecie. Tam pas zrobili w jedną stronę a ludzie walą nim pod prąd.

  • No to co, jak bede wyjezdzzal np w nowy swiat i bedzie jechal kolarz nieprawidlowo bo od kunickiego w. Strone wrotkowskiej, to moge go smialo walnac? Prawda jest taka, ze lepoej niexh jedzie sciezka pod prad niz chodnikiem, a kierowca jak mial w du..ie oczy to by go potracil nawet gdyby rower nadjechal z prawidlowej strony.

 2. Nowy Świat – często spotykam rowerzystów jadących pod prąd.

 3. to od kiedy zostanie wprowadzone obowiązkowe OC dla cyklistów? to co wyprawiają niektórzy „rowerzyści” to masakra, a w większości to nigdy taki nawet nie pokusił się o poczytanie ustawy o ruchu drogowym!!!

  • A w ogóle jakim prawem rowerzyści poruszają się po drodze jak nikt nie sprawdził czy w ogóle znają przepisy KRD? Domniemanie że znają na podstawie że mają dowód osobisty? Przecież to jest zupełnie chore i niebezpieczne.

 4. PEDAŁOWCY TO BANDA D****I – TYDZIEŃ TEMU PRZYGŁUPIA ROWERZYSTKA JADĄC CHODNIKIEM ZMASAKROWAŁA STARSZEGO CZŁOWIEKA – DZISIAJ IDĄC ODCINKIEM OD ROWEROWEJ DO CMENTARZA MINĘŁO MNIE CZTERECH ########## NA ROWERACH – WCZORAJ NIEWIELE BRAKOWAŁO , BY TAKI ##### JADĄCY CHODNIKIEM WPAKOWAŁ MI SIĘ POD SAMOCHÓD – CHCIAŁBYM SIĘ ZAPYTAĆ, GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA – CZY TO TAKI PROBLEM BY CODZIENNIE PATROLOWALI LIPOWĄ, CZY CZEKAMY NA ZDARZENIE TYM RAZEM ŚMIERTELNE – NASTĘPNYM RAZEM JAK ZOBACZĘ PEDAŁOWEGO ##### NA CHODNIKU PUSZCZAM PSA ZE SMYCZY – PRZED MOIM WILKIEM DALEKO NIE UCIEKNIE

  • 123 ciekaw jestem czy wiesz o istnieniu czegoś takiego jak „Netykieta”?
   Wg. tego zbioru norm stosowanych przy komunikacji za pośrednictwem internetu pisanie samymi DUŻYMI LITERAMI oznacza że KRZYCZYSZ na czytelników.
   Osoby które tak postępują uznawane są najczęściej za ##### i ######### oraz D****I.
   tylko że przez internet trudno poszczuć takiego KRZYKACZA psem…
   Pozdrawiam…

   • Wiem co znaczy netykieta – krzyczę, bo nie chcę siedzieć w więzieniu przez niedorozwiniętego – pewnego siebie pedałowca, który wjedzie mi pod samochód na >>PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH<< . Krzyczę, bo może mój krzyk uratuje może jedno życie ludzkie. I będę krzyczał, a następnym razem jak zobaczę debila-pedałowca na chodniku, to najwyżej będę odpowiadał za nieutrzymanie psa na smyczy.

  • to ciekawe, że rowerzyści szli, a jednocześnie jechali rowerami i cię jeszcze minęli. zanim się nauczysz netykiety albo po prostu znajdziesz przycisk „Caps Lock” na klawiaturze, radzę wrócić do podstawówki i nauczyć się polskiego.

   • w podstawówce uczą czytania ze zrozumieniem, proszę wskaż moje błędy stylistyczne – z żadnego zdania nie wynika, że rowerzyści szli, chyba byłeś na wagarach jak uczono czytać ze zrozumieniem

   • Ziomek dałeś du… DZISIAJ IDĄC ODCINKIEM OD ROWEROWEJ DO CMENTARZA MINĘŁO MNIE CZTERECH ########## NA ROWERACH wskaż mi tu Twoje myślenie

  • Ty to cały czas z tym psem… wyobrazam sobie Ciebie… Jako pracownik SB w ciemnych okularach z psem na spacerze… i widze to przez Ciebie bo tak piszesz że nie widze zwykłego człowieka tylko jeba… sb no kur…. ogarnij sie

 5. pod prąd nie pod prąd ale jechał drogą z pierszeństwem, wina kietowcy właczającego się do ruchu a cyklista pewnie jakiś mandat też otrzyma :).

  • I, niestety, masz rację.
   Rowerzysta, nawet jadąc pod prąd… jest uczestnikiem ruchu.
   Kierujący, wyjeżdżający z posesji włącza się do ruchu i ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu (nawet tym zaiwaniającym pod prąd).

 6. Obowiązkowe OC i karty rowerowe !! Stop pedałom na chodnikach !!

 7. do 123 Ty debil jesteś a pedałowcy jak ich nazywasz nie są tacy źli a spuszczonym ze smyczy psem to możesz i****o jeden mamusię swoją , żonę albo córeczkę poszczuc .. D****U JEDEN !!!!!!!

 8. Czas na masę krytyczną przeciwko rowerzystom łamiącym przepisy ruchu drogowego i w szczególności tym jeżdżącym po chodnikach !!!

  • Święta racja.
   Do tego wprowadzić „ghost pedestrianów” obok „ghost bików” do przestrzeni publicznej.
   Chodnikowym „rowerzystom” (cudzysłów zamierzony, bo z „chodnikowca” taki „rowerzysta” jak z kociej piczki gwizdek) zdecydowane NIE.

Z kraju