Ul. Białkowska Góra: Pożar zarośli. Ogień podszedł do zabudowań

W poniedziałek przed południem w rejonie ul. Białkowska Góra wybuchł pożar zarośli. Na miejscu interweniowała straż pożarna.

Do wybuchu pożaru zarośli i suchych traw doszło około godziny 11:40 w rejonie ul. Białkowska Góra. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, policja oraz straż miejska. Ogień niebezpiecznie zbliżył się do niezamieszkałego budynku.

Akcja gaśnicza trwała kilkadziesiąt minut. Przed godziną 12:30 trwało dogaszanie ognia. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażnicy miejscy ewakuowali starszego mężczyznę z rejonu pożaru. Nie wymagał on pomocy medycznej.

Na czas akcji gaśniczej wyłączono z ruchu odcinek ul. Kalinowszczyzna i ul. Białkowska Góra. Policjanci i strażnicy miejscy kierowali pojazdy na objazd. Obecnie ruch odbywa się bez utrudnień. Wstępnie ustalono, że przyczyną pojawienia się ognia było jego zaprószenie lub celowe podpalenie zarośli.

2015-08-17 12:27:36
(fot lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. super ładnie, tylko gdzie ta ulica się paliła…. w Zabrzu, Wejherowie czy Szczecinie…? troszkę bardziej rzetelnie proszę podchodzić do tematu!

  • Panie rzetelny 🙂 nie ulica się paliła tylko zarośla !!!

  • A ty masz jakiś problem czytania ze zrozumieniem i oceny sytuacji na chłodno? Jak sama nazwa portalu wskazuje wszystkie zdarzenia są z Lublina , bądź woj. lubelskiego , to skąd ci Zabrze i pomorskie miejscowości do głowy przyszły , chyba mnogo gulasz , bo innego wytłumaczenia nie widzę.

   • obrońcy….
    Ludzie, zwłaszcza gazownik i miejscowy, zrozumcie, że pobłażanie we wszystkim nikomu nie służy.
    Od takiego czepialstwa się zaczyna, a później będziecie się dziwić dlaczego (czytając inny bardziej drastyczny) artykuł, że nikt z gapiów nie zareagował….
    Zostawiam do przemyślenia.

 2. Zarośla „wchodziły” jakieś 0.5 metra na ulice przesłaniając widoczność na łuku drogi. Nikt z odpowiednich służb się tym nie interesował, więc ktoś „uprzątnięcie” tego wziął w swoje ręce. Sęk w tym, że podpalanie krzaków przy takiej suszy zwłaszcza w okolicach zabudowań to totalny idiotyzm.

 3. dobrze sie stalo bo tam nikt nie dba o wyglad tego miejsca wszystko rosnie jak sie samo zasieje wlasciciele ziemi maja gleboko w ddddd dziwne ze jeszcze maryska tam nie wyrosla

 4. teraz to będzie pięknie :/, wcześniej przynajmniej tego syfu nie było widać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.