690 680 960

Ukradli i spalili BUS TORPEDĘ. Wrak odnaleziono dzisiaj wieczorem

Dzisiaj wieczorem odnaleziony został volkswagen, którego skradziono na początku tygodnia z Czechowa. Auto jest kompletnie zniszczone.

W sobotę wieczorem, jeden z naszych czytelników, wybrał się na spacer bezdrożami lubelskiego Rudnika. W pobliżu polnej drogi, prowadzącej wzdłuż linii kolejowej, dostrzegł wrak spalonego pojazdu. Gdy podszedł bliżej, zorientował się, że to poszukiwany od kilku dni volkswagen.

-Auto zostało doszczętnie spalone, jednak na dachu znajduje się charakterystyczna konstrukcja na bagaż. To sprawiło, że od razu domyśliłem się, iż to poszukiwany samochód – wyjaśniał nam pan Andrzej. Powiadomiona została także policja.

Pojazd znajdował się w takim miejscu, gdzie praktycznie nikt nie zagląda. W pobliżu nie ma żadnych zabudowań, a z samej drogi czasem korzystają głównie SOK-iści patrolując tereny kolejowe. Pojazd spłonął prawdopodobnie tego samego dnia, kiedy został skradziony.

Bus zniknął we wtorek rano, z parkingu przy ul.Żelazowej Woli na lubelskim Czechowie. Stary volkswagen transporter pochodził z 1986 roku. Pojazdem tym, w ubiegłym roku piątka przyjaciół przejechała całą Europę docierając do Afryki.

W miesiąc pokonali 10 tys km, odwiedzając Niemcy, Belgię, Luksemburg, Francję, Hiszpanię, Gibraltar, Maroko, Włochy, Austrię, Czechy i Portugalię.

Właściciele auta wyznaczyli nagrodę za jego odnalezienie. -Pragnę by te pieniądze przeznaczyli na zakup nowego auta, które będzie im służyło w kolejnych podróżach – dodał pan Andrzej.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży i spalenia samochodu. Jeżeli ktoś ma wiedzę co do okoliczności zniknięcia auta oraz jego spalenia prosimy o kontakt z naszą redakcją. Zapewniamy anonimowość.


(fot. lublin112)
2015-09-12 20:10:10

37 komentarzy

 1. a może zrobił to ktoś z zemsty, bo może nie chcieli go zabrać w podróż jakiś czas temu, albo zajmował „czyjeś” miejsce parkingowe….

 2. Niezrozumiałe dla mnie skąd tyle zawiści jest w ludziach,którzy są za mali żeby zrozumieć sens z posiadania starego samochodu.Sam mam kilka starych co dla niektórych wraków ,w tym też T3 i wiem jaki ogrom pracy i pieniędzy potrzebny jest do doprowadzenie takiego samochodu do stanu nadającego się przejechać 10000 km w ciągu miesiąca bez awaryjnie.To nie jest szpan i chęć zabłyśnięcia.To jest pasja którą nie da się wymienić na pieniądze.Nie jednokrotnie za peracę włożoną w taki stary samochód i pieniądze włożone ,można by było kupić samochód z górnej półki w salonie.
  Nic i nikt nie uprawnia Was do krytykowania pasji innych ludzi.
  Mam nadzieje chłopaki ,że nie zaprzestaniecie realizować swoich pasji i takie zdarzenia nie zniechęcą Was w samorealizacji swoich zainteresowań .Powodzenia .Trzymam za Was kciuki.

 3. Wezuwiusz3 przywracasz mi wiarę w ludzi. Sa jeszcze tacy którzy rozumieją co to pasja. A nie małolaty albo frustraci piszący o starym gracie itp… A sami jeżdżą pewnie volvo z pks….. Jak bym takiego zapalał sqrwysyna to bym mu jaja kombinerkami powoli wyrywał…a na końcu żywcem spalił

 4. o której godzinie zostało skradzione to auto ??

 5. skąd znacie taką dokladną godzine? ja też poszukuje sprawcy kradziezy macie moze jakies poszlaki co kolwiek?piszcie na imeil

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas