690 680 960

Ukradli kable, odcięli od Internetu kilkaset osób. Łup opalili i sprzedali w punkcie skupu złomu (zdjęcia)

Dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej wpadli na gorącym uczynku kradzieży przewodów elektrycznych i telekomunikacyjnych z budynku byłej ciepłowni. W wyniku ich przestępczego działania kilkaset osób straciło dostęp do Internetu. 32 i 34-latek usłyszeli już zarzuty.

Bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące spadku napięcia w budynku byłej ciepłowni. Na miejscu patrol zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się, że są to mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 32 i 34 lat.

Mundurowi ujawnili również plecak należący do sprawców oraz wykorzystywane przez nich narzędzia. Sprawcy odcinając znajdujące się tam przewody elektryczne i telekomunikacyjne uszkodzili tym samym infrastrukturę telekomunikacyjną wchodzącą w skład sieci Internetowej. Swoim działaniem odcięli od Internetu kilkaset osób. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W toku śledztwa ustalono, że nie był to jedyny czyn tego duetu. Kilka dni wcześniej w tym samym miejscu doszło do kradzieży przewodów. Wówczas w wyniku działalności sprawców doszło do przerwy w zasilaniu nadajników telekomunikacyjnych i zakłócenia działania sieci. Straty powstałe w wyniku działania sprawców oszacowane zostały przez pokrzywdzonego na kwotę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych.

Sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznali, że skradzione przewody po opaleniu trafiły do punktu skupu złomu. Dodali, że nie zastanawiali się nawet nad niebezpieczeństwem, kiedy odcinali znajdujące się pod napięciem przewody. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ukradli kable, odcięli od Internetu kilkaset osób. Łup opalili i sprzedali w punkcie skupu złomu (zdjęcia)

Ukradli kable, odcięli od Internetu kilkaset osób. Łup opalili i sprzedali w punkcie skupu złomu (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

21 komentarzy

  1. Prawie na każdym skupie złomu są rzeczy sprzedawane pochodzące z kradzieży katalizatory miedź kable aluminiowe i tak dalej.

  2. Dziadek z blokowiska na krzywej lasce

    W tym pięknym i jakże bogatym kraju gdzie świat nam wszystkiego zazdrości złodziej na złodzieju złodzieja popycha.Ale dobrobyt.

  3. Kiedyś jak karetka przyjechała do zgłoszenia złomiarza porażonego prądem, to on akurat już się składał tylko z węgla i zastygł w tej pozycji w której próbował przeciąć kabel.

  4. Tak się walczy z Putinflacją

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.9478zł -0.68%
  • GBP 5.0066zł -0.26%
  • EUR 4.3327zł -0.49%
  • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas