Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł znajomemu od kieliszka saszetkę z pieniędzmi. O jego losie zadecyduje sąd (zdjęcia)

32-latek odpowie za kradzież saszetki z pieniędzmi i dokumentami mężczyźnie, z którym wcześniej spożywał alkohol. Podejrzany przyznał policjantom, że wykorzystał moment, kiedy pokrzywdzony zdjął saszetkę, a następnie zabrał znajdującą się wewnątrz gotówkę.

Do zdarzenia doszło na początku maja w Białej Podlaskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, z którego wynikało, że jej mąż został napadnięty przez nieznane osoby, które ukradły mu saszetkę z gotówką i dokumentami. W trakcie rozmowy z 36-latkiem, który stawił się do komendy okazało się, że przekazane przez jego żonę informacje odbiegają od rzeczywistego przebiegu zdarzenia.

– Mężczyzna przyznał, że tego wieczora poznał mężczyzn, z którymi zaczął spożywać alkohol. Kupował go też dla nich w pobliskim sklepie. Mężczyzna twierdził, że nie pamięta okoliczności utraty saszetki, z uwagi na stan w jakim się znajdował. Wewnątrz znajdowały się dokumenty oraz obca waluta w kwocie około 800 zł – poinformowała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

Policjantom udało się ustalić personalia osób, które tego dnia przebywały z 36-latkiem. Wśród nich był mężczyzna z którym wracał do domu.

– Z ustaleń policjantów wynikało, że to właśnie 32-latek, który jako ostatni widział się z pokrzywdzonym podejrzany jest o kradzież. Odzyskali też saszetkę z dokumentami, którą sprawca wrzucił do studzienki ściekowej – dodała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Zatrzymany usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Tłumaczył, że wykorzystał moment, kiedy pokrzywdzony zdjął saszetkę, a następnie zabrał znajdującą się wewnątrz gotówkę, zaś resztę wyrzucił do studzienki. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

Ukradł znajomemu od kieliszka saszetkę z pieniędzmi. O jego losie zadecyduje sąd (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

Ukradł znajomemu od kieliszka saszetkę z pieniędzmi. O jego losie zadecyduje sąd (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

4 komentarze

 1. 1. Kradzież do 800 PLN to wykroczenie.
  2. Parkowanie pojazdem o DMC>2500kg na chodniku to wykroczenie związane z nieprzestrzeganiem zasad parkowania oraz przestępstw niszczenia mienia.
  3. Parkowanie zbyt blisko PdP, albo skrzyżowania to wykroczenie i stwarzanie zagrożenie poprzez ograniczanie widoczności.

  Dlaczego policjanci zajmują się tylko niegroźnym wykroczeniem – czyli punktem 1, za to całkowicie zaniedbują punkty 2. i 3. ?

 2. Jeremi z pod ziemi.

  Puknij się w cymbał Sraniu.

 3. prawdziwy chłop

  jak widzę te szaszetki ala torbusie u facetów/drechów/gimbazy to śmieć mi się chce wygląda to tak odpustowo i przaśnie że głowa mała! takie męskie odmiany kobiet hehe wieś tańczy wieś śpiewa;) bezguście totalne !

Dodaj komentarz