690 680 960

Uderzył w barierki i odjechał. Miał ponad 2,5 promila, posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

Po raz kolejny wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Uderzył volkswagenem w barierki i odjechał z miejsca zdarzenia. 51-latek nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ ma aktywne dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

W minioną środę policjanci z Łukowa utrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Karwacz. Kierujący pojazdem osobowym uderzył w metalowe barierki i odjechał w kierunku Trzebieszowa. Na miejscu mundurowi znaleźli kołpak od pojazdu oraz plastikowe elementy. Policjanci ustalili, że autem biorącym udział w zdarzeniu był volkswagen passat.

Na terenie jednej z posesji mundurowi ujawnili uszkodzony samochód biorący udział w zdarzeniu. Mundurowi ustalili, że volkswagenem kierował 51-latek. Po sprawdzeniu mężczyzny alkomatem okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 51-latek był już w przeszłości karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, aktualnie obowiązują go dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a teraz odbywa karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Policjanci sprawdzili także zapis kamer miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać jadący wężykiem ulicami miasta, kilka minut przed zdarzeniem, samochód marki Volkswagen Passat, którym kierował 51-latek. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

(fot. Policja Łuków)

37 komentarzy

  1. No to jak ma juz dwa i nie dzialają… to wspanialy sąd pelen poczucia sprawiedliwosci dolozy panu trzeci i wypusci na wolnosc. A jak kogos zabije po pijaku to sedzia nie bedzie za to odpowiadal. A powinien. Za wspoludzial uwalniajac morderce.

  2. Dla takich osobników powinien byc przepis o konfiskacie samochodu.

    • Przepisy sa ok. Kara do 5 lat wiezienia jest wysoka, tyle ze sady orzekaja grzywne i zawiasy. Tu jest problem.

  3. Jakiś czas temu zakłady karne były przepełnione od pijanych rowerzystów, a teraz ochlaptus jeździ nawalony samochodem mimo dwóch zakazów i te barany wychodzą na ulice i krzyczą o niezawisłych sądach.Teraz widać, że polskie sądy to kpina narodowa.

  4. Krzysztof,, Ochota,,

    Może należy jakiś egzorcyzm do niego odmówić i kropidłem potraktować 😁51 lelni młodzieniec i dwa zakazy i wraz nie dociera… Już epiej jakby w jakiś hydrant przyperdzielił, to otrzeźwiałby jednocześnie.

  5. no i co? dostanie trzeci zakaz, a za parę miesięcy czwarty… niech już któryś rozjedzie synka ministra, to się coś w końcu zmieni!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku