Już ponad pół tysiąca zakażeń koronawirusem w Polsce. Nowe zakażenie na terenie woj. lubelskiego

Ministerstwo Zdrowia wydało kolejny komunikat dotyczący zakażeń koronawirusem w Polsce. Liczba chorych przekroczyła już pół tysiąca.

– Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w kolejnym sobotnim komunikacie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego dotyczą kobiety w przedziale wieku 20-40, z powiatu zamojskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan pacjentki jest dobry.

Aktualnie (21 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 31 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 21 marca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego:

1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 29.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 3249.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5405.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

68 komentarzy

 1. Pewnie na wybory zamówią tysiące klatek z plexy,miliony będzie kosztowac,ale wybory byc muszą.przed wejściem obowiązkowa maseczka,nowy długopis.W komisjach aktywiści wiadomej partii.którym nie wypada odmówic,i ich szwagry.

 2. A co z personelem medycznym,pracującym na dwóch,trzech etatach-potencjalnie mogą przenosi wirusy z jednego miejsca pracy do drugiego.Takich osób jest bardzo dużo.Dlaczego nikt tym nie zainteresuje się?

  • Jak się tak na spokojnie zastanowić to to wszystko co się dzieje obecnie to jedna wielka mistyfikacja i to nie trzymająca się kupy… ale jakoś trzeba odwrócić uwagę od globalnego kryzysu ekonomicznego…
   Dziwnym trafem podczas ostatniego kryzysu w 2009 roku mieliśmy AH1N1…
   Nie jest to teoria spiskowa lecz wytłumaczenie dlaczego nadaje się medialną nazwę trochę bardziej zjadliwemu wirusowi, który pojawia się co parę lat i wykorzystuje się go jako przykrywkę dla globalnych kryzysów… czyli okresowych strzyżeń baranków…
   Ale ciemny lud się boi i siedzi w domach…

 3. Z gminy Wilków kilka osob wyjechało do Niemiec.
  Dodam że ci ludzie byli już w tym roku. Pojechali w lutym jakoś po koniec . I jakoś koło 10 marca wrócili. Jeden z nich nawet się leczył zęby. Przewidywany powrót tych ludzi przyda na maj. Początek czerwca . Może wcześniej . Ja Tylko ostrzegam.

 4. Krzysztof,, Ochota,,

  Większość pracujących a granicą leczyło zęby w Polsce w przyspieszonym tempie na krótkim urlopie. Ci podróżnicy akurat mogli,, zarazić Wilków,,

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja