Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tydzień pod znakiem marihuany. Trzy osoby zatrzymane (zdjęcia)

Zamojscy policjanci w ciągu kilku dni zatrzymali trzy osoby, u których została ujawniona marihuana lub konopie indyjskie. Wkrótce zatrzymani staną przed sądem.

W miniony poniedziałek policjanci z Zamościa i Lublina weszli na jedną z posesji w Szczebrzeszynie. Mundurowi znaleźli w kotłowni ponad 100 sztuk foliowych woreczków z zapięciem strunowym oraz elektroniczną wagę, natomiast w garażu w ukrytej w podłodze skrytce – słoiki z suszem roślinnym.

Jak się okazało był to susz marihuany, należący do 36-latka. Z zabezpieczonej ilości marihuany można byłoby wykonać ponad 350 porcji dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany powiedział, że narkotyki należą z uprawy, którą sam prowadził. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, która dostarczyła 36-latkowi znacznej ilości konopi innych niż włókniste. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek podczas patrolu, kryminalni zauważyli młodego mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Podczas legitymowania 18-latek był bardzo zdenerwowany. Policjanci odnaleźli w jego ubraniu susz roślinny. Badanie wykazało, że jest to marihuana.

18-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał zarzuty posiadania substancji odurzających, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w środę na posesji 31-latka z gminy Zamość, policjanci odnaleźli drewniany boks specjalnie przystosowany i odpowiednio wyposażony do uprawy konopi. Wewnątrz rosło ponad 10 krzaków tej rośliny o wysokości sięgającej do ponad 70 cm. W pomieszczeniu zajmowanym przez 31-latka policjanci natrafili na kilka sztuk amunicji myśliwskiej oraz do broni automatycznej.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, która dostarczyła mężczyźnie znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste oraz posiadania przyrządów służących do wytwarzania środków odurzających. 31-latek odpowie również za posiadanie bez zezwolenia amunicji.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Taki sam wymiar kary przewidują przepisy mówiące o nielegalnym posiadaniu amunicji.

Tydzień pod znakiem marihuany. Trzy osoby zatrzymane (zdjęcia)

Tydzień pod znakiem marihuany. Trzy osoby zatrzymane (zdjęcia)

Tydzień pod znakiem marihuany. Trzy osoby zatrzymane (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

17 komentarzy

 1. nie rozumiem jednej rzeczy…jakiś facio potrafi wyhodować marihuanę w komórce…a żadna polska firma farmaceutyczna tego nie potrafi??? trzeba ją aż ściągać przez Niemcy z Kanady???

  • Farmacja nie chce marihuany, bo to dla nich byłaby Wielka strata, na co pozwolić sobie nie mogą?

 2. I co w tym.takiego dziwnego chlopaki chca zarobic sprzedajac towar aptekom

 3. ”…350 porcji dilerskich tego narkotyku…”. Nie jestem tego tak pewny. Że nazywanie Marihuany ”narkotykiem” jest do końca słuszne. Marihuany nie można przedawkować. Marihuana nie uzależnia fizycznie. Marihuana od 1.1.2019, jako Marihuana lecznicza, jest dostępna w Polskich aptekach na receptę.

  • To idz , kup legalnie w aptece i nie kupuj u dilerów pajacu.

   • Jeszcze jedno. Sam twój wpis świadczy o szkodliwości maryśki na komórki mózgowe. Przestań jarać, by ocalić resztki intelektu.

    • Widać że nie uczyłeś się w szkole, także radzę tobie wrócić do szkoły! Przeczytaj raport WHO, sprawdź jak działają państwa w których marihuana jest legalna, a nie pieprzysz trzy po trzy aby coś napisać nie mając o temacie zielonego pojęcia.

 4. Maryska to narkotyk …dobre …wyglada na to ze cała holandia i parę innych krajów ,to same ćpuny i narkomany ,skoro u nich to jest normalnie dostępna używka….ja bym karał tych co produkują i sprzedają inne znacznie gorsze uzależniajace świństwa jak alkohol czy smierdzacę i trujące wszystkich wkoło papierochy …ups …przecież nasze kochane i opiekuńcze państwo ,somo te świństwa produkuje i czerpie z tego zyski ..co za obłuda

  • To w jaki sposób wytłumaczysz, że w kraju z wiatrakami, najwięcej pedałów, lewaków i wszelkiej maści zboczeńców?
   Ewidentny wpływ legalnej maryśki, jaranej od dziecka, na obszar kory mózgowej, odpowiadającym za popęd seksualny. .

 5. Nie chcę pisać, że trawka jest jakaś strasznie szkodliwa. Ale zachwycanie się Holandią to też przesada. Niemcy za czasów II wojny światowej chcieli zalegalizować pedofilię, w związku z tym stosując taką logikę, jak Rysiek, można przyjąć, że pedofilia jest też zachowaniem normalnym

  • Chyba jednak porownanie wartosci nie trafione, tak jak by porównywać picie alkoholu i pedofilia jedno nie rowne drugiemu

  • Tylko zauważ że nie tylko w Holandii jest legalna marihuana, Czechy, Kanada, niektóre Stany USA i wiele, wiele innych państw bardziej rozwiniętych od nas!

 6. Walka z narkotykami trwa od wieków, i niestety rządy ją przegrywają. Dla zdrowia tych ludzi to lepiej by było jakby rząd kontrolował ten rynek i sprzedawał im nie mieszane narkotyki. Bo ten co ma się naćpać i tak to zrobi, pytanie tylko co dostanie od ulicznych dilerów! Zresztą największą grupą produkująca narkotyki jest farmacja a punktami gdzie sprzedają są apteki.
  Sudafed, tantum Rosa, dexa Pico I wiele wiele innych narkotyków można dziś kupić w zwykłej aptece bez posiadania recepty, ale ludzie są głupi i sami nie wiedzą co kupują i sami biorą albo dają swoim dzieciom.

 7. a czym się rożni marihuana od konopi indyjskich??

Z kraju