Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Tunel jeszcze nie oddany do użytku, a już został uszkodzony. Wjechał tam kierowca lawety z koparką

Kierowca ciężarówki przewożącej koparkę wjechał do tunelu. Ramię maszyny uszkodziło obiekt, który jeszcze nie został oddany do użytku.

W środę 27 października został udostępniony kierowcom tunel drogowy pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Chodzi o drogę wojewódzką nr 812, a więc wyjazd w kierunku Wisznic. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że obiekt już został uszkodzony. Wszystko za sprawą kierowcy ciągnika siodłowego z naczepą typu laweta, który przewoził na niej koparkę. Jej ramię w trakcie przejazdu uderzyło w strop tunelu. Teraz czynności w tej sprawie prowadzą policjanci.

Sam tunel nie został jeszcze oficjalnie oddany do użytku. Kierowcom udostępniono przejazd, z kolei prace przy budowie wciąż trwają. Jak wskazują władze miasta, wykonawca prowadzi m.in. umacnianie skarp tunelu. Z uwagi, iż nadal jest to teren budowy, zezwolono na przejazd jedynie pojazdów osobowych i dostawczych. Sam obiekt ma wysokość 4,6 metra.

Inwestycja jest realizowana przez PKP w ramach modernizacji linii kolejowej Siedlce – Terespol. Jej celem jest zastąpienie przejazdu kolejowego z rogatkami bezkolizyjną trasą. Poprawi to bezpieczeństwo w tym miejscu, jak też upłynni ruch. Prace mają się zakończyć pod koniec listopada.

(fot. UM Biała Podlaska/zdjęcie ilustracyjne)

11 komentarzy

  1. „Zawodowy kierowca” i wszystko jasne. Niech wraca do łopaty – może z jej obsługą nie będzie miał problemów i niczego nie zniszczy i nikogo nie zabije.

  2. kto za to zapłaci, ubezpieczyciel, przecież to ze 200 tys będą kosztować ekspertyzy .

  3. IQ 75 i prawko na C+E?

  4. najdłuższy (czasowo) tunel w historii budownictwa kolejowego

  5. Jedna z wielu matek Polek

    Już został uszkodzony, bo jeszcze nie poświęcony, czyli brak zabezpieczenia. :lol;

  6. Ciekawe czy były oznaczenia wysokości?

  7. może to f….. jechał na bani???

  8. ciekawe czy budowali tyle co u nas janowską /diamenową/ męczenników majdanka czyli +/- 5 lat hehe pkp to stan umysłu! wiadomo godzinówki więc robotę cza szanować:]