690 680 960

Tunel jeszcze nie oddany do użytku, a już został uszkodzony. Wjechał tam kierowca lawety z koparką

Kierowca ciężarówki przewożącej koparkę wjechał do tunelu. Ramię maszyny uszkodziło obiekt, który jeszcze nie został oddany do użytku.

W środę 27 października został udostępniony kierowcom tunel drogowy pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Chodzi o drogę wojewódzką nr 812, a więc wyjazd w kierunku Wisznic. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że obiekt już został uszkodzony. Wszystko za sprawą kierowcy ciągnika siodłowego z naczepą typu laweta, który przewoził na niej koparkę. Jej ramię w trakcie przejazdu uderzyło w strop tunelu. Teraz czynności w tej sprawie prowadzą policjanci.

Sam tunel nie został jeszcze oficjalnie oddany do użytku. Kierowcom udostępniono przejazd, z kolei prace przy budowie wciąż trwają. Jak wskazują władze miasta, wykonawca prowadzi m.in. umacnianie skarp tunelu. Z uwagi, iż nadal jest to teren budowy, zezwolono na przejazd jedynie pojazdów osobowych i dostawczych. Sam obiekt ma wysokość 4,6 metra.

Inwestycja jest realizowana przez PKP w ramach modernizacji linii kolejowej Siedlce – Terespol. Jej celem jest zastąpienie przejazdu kolejowego z rogatkami bezkolizyjną trasą. Poprawi to bezpieczeństwo w tym miejscu, jak też upłynni ruch. Prace mają się zakończyć pod koniec listopada.

(fot. UM Biała Podlaska/zdjęcie ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. „Zawodowy kierowca” i wszystko jasne. Niech wraca do łopaty – może z jej obsługą nie będzie miał problemów i niczego nie zniszczy i nikogo nie zabije.

 2. kto za to zapłaci, ubezpieczyciel, przecież to ze 200 tys będą kosztować ekspertyzy .

 3. IQ 75 i prawko na C+E?

 4. najdłuższy (czasowo) tunel w historii budownictwa kolejowego

 5. Jedna z wielu matek Polek

  Już został uszkodzony, bo jeszcze nie poświęcony, czyli brak zabezpieczenia. :lol;

 6. Ciekawe czy były oznaczenia wysokości?

 7. może to f….. jechał na bani???

 8. ciekawe czy budowali tyle co u nas janowską /diamenową/ męczenników majdanka czyli +/- 5 lat hehe pkp to stan umysłu! wiadomo godzinówki więc robotę cza szanować:]

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas