690 680 960

Od jutra Polska zawiesza ruch graniczny w Kuźnicy Białostockiej

Od wtorku zostanie całkowicie wstrzymany ruch pojazdów na przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej. Straż Graniczna apeluje o kierowanie się na przejścia graniczne w Terespolu oraz Kukurykach.

– W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, od jutra tj.09.11 od godz.07.00 rano będzie zawieszony ruch graniczny na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Podróżni, powinni się kierować na przejścia graniczne w Terespolu i Bobrownikach – przekazała wieczorem Straż Graniczna.

Decyzja o zamknięciu przejścia na związek z dzisiejszymi wydarzenia na granicy z Białorusią. Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że mamy nadzwyczajną sytuację, w której inny kraj w sposób zorganizowany narusza integralność polskich granic. Jutro odbędzie się specjalne posiedzenie Sejmu w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn w specjalnym oświadczeniu zaznaczył, że działania Łukaszenki mają charakter celowej destabilizacji granicy, ale również są uzupełniane przez metody walki informacyjnej. Białorusini prowadzą działania dezinformacyjne, stosują szantaż emocjonalny eksponując w grupach migrantów dzieci i kobiety, choć stanowią oni mniejszość wśród migrantów. Białoruś liczy na to, że opinia publiczna w Polsce i na Zachodzie będzie wywierała dodatkową presję na polski rząd, by ugiął się pod naciskiem i zaakceptował utworzenie stałego szlaku migracyjnego przez terytorium RP. Migranci w zdecydowanej większości są zainteresowani dostaniem się przez Polskę dalej na Zachód.

(fot. Google Street View)

10 komentarzy

 1. Jeżeli chcą iść na zachód, niech idą. Unia ma obecnie gdzieś obecną sytuację na granicy uni, dopiero jak Polska popuści, będzie afera dlaczego Polska nie broniła swoich granic i granic uni. A teraz zachód uważa, że problemu nie ma.

 2. wszystkie przejścia graniczne z białorusią powinny zostać zamknięte

 3. Polska niema ŻADNEGO interesu w tym aby tych ludzi przetrzymać na granicy! Należy im umożliwić bezpieczne przejście na teren UE tam gdzie pragną być. Oni itak niedługo rozbija te zapory! Teraz jest ostatni moment aby Polska wyszła z tego z twarzą.

  • Jedź, może im pomożesz bohaterze. Mieszkasz na Białorusi ?

   • Facet jakbyś miał odrobine wyobraźni to bys wiedział że oni itak przejdą. Tego nieda się zatrzymać. Co ? chcesz aby po obu stronach były trupy.

    • nie wystarczy że tylko po stronie migrantów będą niech się białoRUSCY martwią.
     niech im igloo budują na zime, nikt nie ma prawa naruszyć granicy bo tak mu się podoba. od tego jest ostra amunicja, ewentualnie gaz łzawiący i armatki wodne, ale ostra amunicja taniej wyjdzie.

  • Tylko w tym problem, że Niemcy raczej „zamurują” granicę z Polską i ich nie wpuszczą i siłą rzeczy zostaną u nas. I co wtedy z nimi robić?

   • Odp do Komorowski

    Gdyby chcieli to zrobić to by już zamknęli swoją granice z Polską i nie szykowali się do jeszcze większego napływu Imigrantow niż dziś mają.

    • Nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi? Niemcy nic nie muszą budować. Niemcy będą zatrzymywać na swoim terytorium obcych i odsyłać do Polski bo najprościej bo Polska jest pierwszym krajem do którego przybyli. W ten sposób Niemcy pozbędą się wszelkich migrantów. Oby tylko Wojsko, Policja i WOP dali radę to pokrzyżują kolejne plany rozwalenia Polski.

     • Podpis elektroniczny

      Nareszcie jakiś komentarz na poziomie i zgodny z prawdą.👍
      Wszyscy ci co mówią aby im umożliwić przejście do Niemiec nie znają prawa. Media za chętnie o tym nie mówią ale Niemcy deportują do Polski tysiące uchodźców, jako pierwszy kraj UE do które się dostali.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej