690 680 960

Trzy osoby poszkodowane po ataku migrantów na granicy (wideo, zdjęcia)

Po ataku migrantów na polskie służby trzy osoby odniosły obrażenia ciała. Obecnie sytuacja w rejonie przejścia granicznego w Kuźnicy uspokoiła się.

Polskie służby przekazały po południu informację o osobach poszkodowanych w wyniku porannego ataku migrantów. Obrażenia ciała łącznie odniosły trzy osoby.

– Funkcjonariuszka Straży Granicznej z Placówki z Kuźnicy została poszkodowana podczas dzisiejszego ataku cudzoziemców na polską granicę. Jeden z kamieni ją uderzył, funkcjonariuszka została przewieziona na SOR, będzie jej udzielona pomoc medyczna – przekazała Straż Graniczna.

W ataku ucierpiał jeden z policjantów, który doznał poważnych obrażeń głowy.

– W wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny, aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi policjanta do szpitala, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem – poinformowała Polska Policji.

Obrażeń ciała doznał również jeden z żołnierzy.

– Jeden z żołnierzy został uderzony kamieniem w twarz podczas dzisiejszego ataku migrantów. Została mu udzielona pomoc medyczna. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformowało MON.

– Dziękuję żołnierzom za powstrzymanie dzisiejszego szturmu. Dzięki Wam Polska wciąż jest bezpieczna. Wszyscy żołnierze służący obecnie na granicy otrzymają specjalne nagrody finansowe. Jesteśmy Wam wdzięczni! – przekazał Mariusz Błaszczak szef MON.

(fot. MSWiA)

48 komentarzy

 1. Jak migranci dostaną prawdziwa broń to nasi dalej będą gazem pryskać ? Czy tez w końcu zrozumieją po co noszą ta broń na plecach. Bo chyba nie jako breloczek .

  • Katolik nie może się doczekać, kiedy zacznie się strzelać do ludzi i zabijać ich :))) Jezus też był uchodźcą, więc jego też byś odstrzelił :))

  • Trzymajcie się, jesteśmy z wami, niestety mamy takie położenie z kraju jak nie biedota na wschodzie to bogactwo na zachodzie. Tylko że bogaci są cwani i wiedzą jak pieniądz robić, a biedota wie jak pieniądz wyłudzić.

  • W rublach ci płacą za te komentarze czy w złotówkach? A może w euro sobie zażyczyłeś?

 2. Jakoś tak głupio tak stać, panowie policjanci, jak nie można w pięciu zaciągnąć do radiowozu jednego bezbronnego człowieka i skatować go na komisariacie, co nie? 🙂 W gaciach już pewnie pełno jak się widzi po drugiej stronie nie bezbronne kobiety, a uzbrojone w AK-47 wojsko :)))

 3. Dzieci misiami rzucają!

 4. A ja tam widzę że ten atak jak i poprzedni został odparty dzięki Policji. Wojsko pewnie odpierałoby atak zbrojny ( mam taką nadzieję) lecz jak tutaj, przy ataku cywli motywowanych przez służby białoruskie, Policja robi dobrą robotę. Widać na nagraniach pierwszą linię obrony. Wszystkie służby dobrze się uzupełniają i wspomagają.

 5. Niech ich wpuszcza i powiedzą że będą musieli płacić ZUS i zdrowotne to sami wrócą do siebie.

 6. vm.tiktok.com/ZM8b8uU5P/

 7. kajfasz ty to jestes od merkel putina łukaszenki i tuska pasujecie do siebie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli