Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce AKTUALIZACJA

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Kolejne przypadki odnotowano w Warszawie i Cieszynie. O sprawie poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

We wtorek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce odnotowano kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Tym razem są to trzy osoby, jedna z Warszawy i dwie z Cieszyna. Tym samym liczba osób zakażonych wzrosła do 20.

– Po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa; osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ministerstwo Zdrowia jednocześnie poinformowało, że Polska Policja w ramach współpracy ze służbami sanitarnymi, będzie monitorować osoby, które odbywają w kwarantannie domowej.

Obecnie osoby zakażone przebywają w szpitalach w Warszawie, Raciborzu, Szczecinie, Ostródzie, Zielonej Górze, Krakowie, Poznaniu, Cieszynie i Wrocławiu. Nie ma informacji o osobach zakażonych znajdujących się na terenie woj. lubelskiego.

AKTUALIZACJA 17:50

Nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z woj. dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu. Pacjentka jest młoda, a jej stan jest dobry.

Obecnie w szpitalach w kraju przebywa 21 pacjentów zakażonych koronawirusem.

(fot. MZ)

24 komentarze

  1. uła przez tydzień zachorowało 23 osoby, to już umrzemy wszyscy napewno, chyba że pójdziemy się pomodlić, XD jakby nie TVPis to by nikt nie wiedział o żadnym wirusie,
    co roku cały świat coś zabija, jak nie ptasia grypa świńska to kalendarz majów, jak nie kalendarz majów to asteroida itd itp, więcej ludzi ginie na drodze niż przez tego (wajrusa) tyle samo ludzi umrze po powikłaniach z powodu zwykłej grypy, czy z powodu postępującego raka czy zawału, ale to korona wirus nas zabije. brawo wy,

Z kraju

Polityka i społeczeństwo