Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Trzy miesiące temu na tej ulicy zginął motocyklista. Nadal dochodzi tam do rażącego łamania przepisów (wideo)

Trzy miesiące temu na ul. Kusocińskiego w Świdniku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Niestety kierowcy przejeżdżający tą ulicą nadal rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. Tak jak ten, którego zarejestrował nasz Czytelnik.

– Dokładnie 3 miesiące temu tj. 09.06.2022r. pisaliście państwo o śmiertelnym wypadku na ul. Kusocińskiego w Świdniku. Wówczas motocyklista, wyprzedzając na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych, ciąg pojazdów zderzył się z samochodem wykonującym skręt w lewo na teren posesji. Ponieważ od tamtej chwili nic się nie zmieniło i kilkakrotnie miałem do czynienia z niemal identyczną sytuacją, postanowiłem przesłać do państwa przykładowy film z dnia wczorajszego z godz. ok. 08:00. Może zamieszczenie go na państwa stronie internetowej zwróci uwagę odpowiednich organów na problem, jaki mają niektórzy kierowcy, z pokonaniem tego odcinka, a stanowiącego główny dojazd do miasta od strony Piask – napisał do nas Czytelnik.

Na nagraniu widzimy kierowcę pojazdu osobowego, który postanowił wyprzedzić pojazd naszego Czytelnika przed przejściem dla pieszych i na skrzyżowaniu.

– Przejście dla pieszych widoczne na nagraniu nie jest zbyt uczęszczane. Korzystają z niego głównie dzieci idące o tej porze do szkoły, w tym moje. Na załączonym filmie niestety nie jest to widoczne, ale zaznaczam, że kierunkowskaz wskazujący na zamiar skrętu w lewo przez nagrywającego był włączony, zanim „pirat” rozpoczął swój manewr wyprzedzania – wyjaśnia pan Andrzej.

Nagranie ku przestrodze!

 

Przeczytaj: Kilkadziesiąt minut walczyli o życie motocyklisty, który zderzył się z volkswagenem. Mężczyzny nie udało się uratować (zdjęcia)

(fot. wideo nadesłane)

12 komentarzy

 1. na co drugiej ulicy tak jezdza żadna reewelacja

 2. Nagranie nie ku przestrodze, ale powinno być zgłoszone na policję. Skoro redakcja jest w posiadaniu tego nagrania, to ma obowiązek poinformować odpowiedni organ. W ten sposób przyczyni się do ograniczenia łamania prawa, a nie publikowania treści „ku przestrodze”.

 3. Brak wyobraźni. Kiedyś przy**bie to się nauczy.

 4. A pieniacze krzyczą że kwoty mandatów podnoszą. Trzeba jeździć zgodnie z przepisami to nie trzeba będzie płacić a tych łamiących przepisy karać z górnej półki.

 5. To nowa droga. Zrobili sobie z niej tor wyścigowy. Policja woli stać w lasach po za miejscowościami i czesać jeleni na kasę. Tu nigdy nikt nie stoi i nie kontroluje więc „kierowcy” robią co chcą.

 6. Dyrdymałkiewicz nijaki

  Trzy miesiące temu na tej ulicy zginął motocyklista. Nadal dochodzi tam do rażącego łamania przepisów – wyraźnie za dobry asfalt tam położono, a jednocześnie zapomniano, że coś takiego można zainstalować jak progi zwalniające co 20 metrów.

  • puścili wariata a on lata

   nawierzchnia nie jest za dobra tylko oni wszyscy nie nadążają za rozwojem i postępem technicznym.

 7. Fakt, że te 3 lub 4 kilometry idealnie prostej drogi z nową nawierzhnią to zbyt wielka pokusa dla „mistrzów kierownicy”, zwłaszcza tych na 2 kołach, co słychać po ryku silników wieczorową porą.

 8. dlaczego „zamaskowano” tablice rejestracyjne ? sądy uznały że nie są to dane „wrażliwe”. tak byśmy wiedzieli jakiego gostka unikać i mieć szczególniejszą uwagę na jego poczynania na drogach .

 9. A gdzie szeryf owej wioski bajlando i jego granatowy rumak 3GT?

 10. za wlokącą się p dą ciężko się jedzie…